logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...Veselý aprílový výlet – Tišnov, Předklášteří, 1. 4. 2009

A je tady jaro. Přicházejí první teplejší dny a v TyfloCentru opět začíná sezóna turistických a poznávacích výletů.

Kam jsme vyrazili na apríla, tedy 1. dubna 2009? Vybrali jsme si blízké město Tišnov, které nabízí nádhernou zrekonstruovanou rozhlednu Klucanina a kousek dál pak historickou památku – klášter Porta Coeli (Brána nebes), který je dodnes obýván sestrami Cisterciačkami.

Z Brna jsme vyrazili v brzkých hodinách, abychom nepřepínali síly a mohli vycházkovým krokem dosáhnout obou vytyčených cílů. Naše skupina byla však turisticky natolik zdatná, že veškeré časové výpočty, byly záhy překonány. 133 schodů, které vedly k vrcholu rozhledny, byly zdolány a my se mohli kochat nádherným pohledem do okolní krajiny. Zídka, na každou světovou stranu, byla opatřena do kamene vyrytou mapkou. Vyobrazení bylo opravdu věrné a my jsme čtení a výhledu věnovali spoustu času.

Po sestupu z vrcholu kopce jsme si zašli do místní restaurace na zcela neplánovaný oběd. Načerpali jsme sílu, přibrali další výletníky a vyrazili směr klášter Porta Coeli, kde jsme měli předem dohodnutou prohlídku. Naše průvodkyně byla dočista studna informací. Výklad byl téměř hodinový, dostali jsme se i do míst, kde se běžně neprovádí, byla nám umožněna haptická prohlídka výzdoby kostela, zachovalých památek a samozřejmostí bylo zodpovězení našich dotazů.

Nadchnul nás také obchůdek se suvenýry ve kterém jsme se po prohlídce zdrželi. Odtud už naše kroky mířily do cukrárny, jejíž návštěva je už nedílnou součástí každého výletu, který připravujeme.

A jaká je bilance celého dne? Vlakem jsme ujeli okolo padesáti kilometrů, našlapali jsme asi deset kilometrů, vyšli a sešli jsme 133 schodů na rozhledně, každý jsme za odměnu snědli alespoň dva zákusky a odměnili se dobrou kávou za výborné turistické výsledky. Takže ti, kteří doufali, že dnešním turistickým snažením, shodí nějaké kilo, byli nejspíš zklamáni. Ale jistě mi dají zapravdu, že tišnovské zákusky byly opravdu neodolatelné.

Nedáte si příště s námi?

Fotogalerie

Aprílový výlet Tišnov, 1. 4. 2009

Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ