logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...Turistika Citonice – Znojmo, 6. 6. 2009

Zájem o turistické vycházky po okolí Znojma je u našich klientů stabilní a dlouhotrvající. Je to prostě jedna z aktivit, kterou skutečně osoby se zrakovým postižením nemohou provozovat sami.

Proč právě v sobotu?

Klienti na Znojemsku jsou velmi různorodou skupinou – muži i ženy, pracující i lidé ve starobním nebo invalidním důchodu, mládež, lidé středního věku i senioři, lidé nevidomí od narození i lidé, kteří o zrak přišli v pozdějším věku. A mnozí z nich, např. vzhledem k zaměstnání, nemohou chodit na turistické vycházky během pracovního týdne. Totéž se týká i mladých klientů, kteří jsou během týdne v Brně na internátě a domů jezdí jen na víkendy. A proto se v našem programu celkem pravidelně objevují pravidelně i víkendové akce. Umožňujeme tak mnohem širší skupině klientů, aby se aktivizačních akcí TyfloCentra ve Znojmě zúčastnili.

V čem je přínos společné turistické vycházky pro naše klienty?

Jak naše vycházka proběhla?

Vlakem jsme dojeli ze Znojma do Citonic. Počasí se na nás trochu mračilo, ale nakonec se nechalo přesvědčit a déšť počkal na odpoledne – a to už jsme byli v bezpečí svých domovů. První část cesty vedla po široké lesní cestě. Podél ní jsme viděli krásné velké mraveniště a podrobně jsme ho prozkoumali. Prostřední úsek byl trochu náročnější – cesta se změnila spíše v pěšinku a vedla hodně prudce z kopce dolů. Cestou jsme potkali a prohlédli si dva myslivecké posedy. A taky jsme našli několik hub. Postupovali jsme pomalu a občerstvovací pauzy byly samozřejmostí. Poslední úsek naší vycházky vedl údolím Gránického potoka. Byla to široká a pohodlná cesta, po které nohy šlapaly skoro samy. Zastavili jsme se u Pivcova pramene. Toto místo bývá častým výletním cílem obyvatel Znojma. A úplně na závěr jsme si prohlédli nově opravený most na Hradiště.

Několik čísel závěrem

Fotogalerie

Turistika z Citonic do Znojma, 6. 6. 2009

Zpět na stránky regionálního pracoviště ve Znojmě


Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ