logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...Na prknech, co znamenají svět – prohlídka secesního prostějovského divadla – 2. 11. 2009

Dne 2. listopadu 2009 uspořádalo TyfloCentrum Brno, o,.p.s., regionální pracoviště Vyškov, celodenní výlet do Prostějova. I přes značné ochlazení a nepřízeň počasí jsme se s našimi klienty rozhodli, že zrealizujeme tento poslední výlet letošního roku. Město Prostějov nepatří sice svou rozlohou k velkým městům, ale zato nabízí mnoho jedinečných kulturních památek. Tentokrát jsme se rozhodli navštívit snad nejznámější z nich, a to secesní Městské divadlo Prostějov s přilehlým městským parkem.

Do divadla jsme ovšem tentokrát nešli jako běžní návštěvníci kulturní akce, ale měli jsme možnost nahlédnout i do prostor pro veřejnost běžně nedostupných. Naši haptickou prohlídku s podrobným popisem a vyčerpávajícím komentářem přiblížil místní pracovník – uvaděč a technik divadla pan Zbyněk Melka. V jeho excelentním projevu se nezapřela jeho herecká minulost. Za jeho doprovodu jsme postupně prošli jak hlavní prostory, tak prostory postranní včetně zázemí pro účinkující. Díky ochotě našeho průvodce měli klienti možnost osahat si všechny dostupné reliéfní prvky , kterými je vyzdobena většina secesních interiérů nejen hlavní budovy divadla, ale i přilehlého přednáškového sálu se třemi salonky.

Po prohlídce divadla a krátkém posezení ve stylové secesní kavárně jsme se vydali do městského parku, kde je dlouhodobě nainstalovaná výstava dřevěných plastik amatérských řezbářů z celého světa. Plastiky jsou volně přístupné, takže si je klienti mohli libovolně hapticky prohlédnout. Tato výstava dřevěných soch sice není tématicky jednotná, ale velmi citlivě a vhodně vyplňuje travnaté plochy parku.

Poté již naše kroky směřovaly kolem městských hradeb na prostějovské náměstí a pomalu jsme se vydali na cestu domů. Do Prostějova se však brzy určitě zase vrátíme, protože má zcela jistě ještě co nabídnout.

Fotogalerie

Na prknech, co znamenají svět – prohlídka secesního prostějovského divadla, 2. 11. 2009

Zpět na stránky regionálního pracoviště ve Vyškově


Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ