logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...Den otevřených dveří v Moravském Krumlově 19. 11. 2008

Především pro veřejnost připravilo TyfloCentrum Brno, o.p.s., regionální středisko v Moravském Krumlově, Den otevřených dveří. Uskutečnil se ve středu 19. listopadu 2008 v prostorách Městské knihovny. Hlavním záměrem bylo informovat návštěvníky o životě lidí se zrakovým postižením. V knihovně byly připraveny různé pomůcky usnadňující zrakově postiženým lidem život – hmatové hodinky, mluvící telefon, indikátor hladiny tekutin, rozlišovač barev, ozvučený teploměr, váha a dokonce i kalkulačka. Zájemci si mohli také zahrát hry pro nevidomé – speciálně upravené "Člověče, nezlob se!", šachy a také "Bláznivou křižovatku". Velký zájem projevili návštěvníci o chůzi s klapkami na očích a s bílou holí.

Po celou dobu Dne otevřených dveří byly návštěvníkům k dispozici dvě pracovnice a také jeden nevidomý klient. A všichni ochotně odpovídali na dotazy ohledně života lidí se zrakovým postižením, ale také o službách, které TyfloCentrum svým klientům nabízí v oblasti poradenství, volnočasových aktivit a asistencí.

Příjemným překvapením byl velký zájem Základních škol Ivančická a Klášterní, celkem přišly 4 třídy se svými učitelkami. Na úvod seznámila pracovnice moravskokrumlovské pobočky brněnského TyfloCentra, Eva Indrová, děti se světem nevidomých lidí, děti si mohly vyzkoušet, jak oslovit nevidomého člověka, jak ho převést přes ulici nebo jak mu pomoc při nástupu do autobusu.. Po teoretickém úvodu následovala i praktická část – někdo zkoušel chodit s bílou holí, jiní hráli hry pro nevidomé, další testovali mluvící pomůcky. A vyučovací hodina uběhla tak rychle, jak už dlouho ne. K úspěšnému a plynulému průběhu významně přispěly také tři studentky místního gymnázia, kterým patří naše poděkování.

Mezi návštěvníky nechyběli ani lidé se zrakovým postižením, kteří si přišli pro informace o TyfloCentru a o jeho aktivitách. Dostalo se jim kvalifikovaného výkladu od obou přítomných pracovnic.

Celkem navštívilo Den otevřených dveří asi 120 lidí. A s takovou návštěvností se jistě Den otevřených dveří moravskokrumlovské pobočky brněnského TyfloCentra zařadí k významným akcím v Moravském Krumlově.

Fotogalerie

Den otevřených dveří v Moravském Krumlově 2008

Zpět na stránky regionálního pracoviště v Moravském Krumlově.


Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ