logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...Den otevřených dveří ve Vyškově – 24. 11. 2009

Dne 24. listopadu 2009 proběhl ve vyškovském regionálním pracovišti TyfloCentra Brno, o.p.s. dlouho plánovaný den otevřených dveří. Tato významná akce se uskutečnila ve spolupráci se Základní školou Vyškov, Letní pole, v jejíchž prostorách naše pracoviště již několik let působí.

Smyslem celé akce bylo především přiblížit činnost naší organizace široké veřejnosti a představit registrované služby, které nabízíme spoluobčanům se zrakovým postižením. Návštěvníci zde mohli nejen získat informace a propagační materiály o naší činnosti, ale i shlédnout fotografie z uskutečněných akcí, vyzkoušet si chůzi s bílou holí a řadu kompenzačních pomůcek, které denně používají lidé se zrakovým postižením.

Zájem veřejnosti o tuto akci byl o poznání větší než v loňském roce, navštívilo nás asi 200 lidí. Zavítali k nám nejen jednotlivci, ale i celé skupiny návštěvníků z řad studentů vyškovských základních a středních škol. Tuto skutečnost hodnotíme jako velmi pozitivní - je totiž nezbytné informovat mladé lidi o spoluobčanech se zrakovým handicapem, což je jedna z důležitých cest, jak zabránit vzniku a přetrvávání nejrůznějších předsudků. Toto bylo podpořeno i ze strany vyškovské televize, která natočila o našem pracovišti krátký informační spot, jež byl odvysílán na kanále kabelové televize v rámci regionálního vysílání.

Tímto bychom jí chtěli dodatečně poděkovat, stejně jako všem návštěvníkům a klientům, kteří se podíleli na organizaci této akce.

Fotogalerie

Den otevřených dveří ve Vyškově, 24. 11. 2009

Zpět na stránky regionálního pracoviště ve Vyškově


Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ