logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...Den otevřených dveří ve Znojmě, 14. 10. 2009

500 lidí navštívilo náš Den otevřených dveří ve Znojmě! Nevěříte? Tak čtěte dál a přesvědčte se!

Dát o sobě vědět, prezentovat svou práci, informovat potenciální klienty i širokou veřejnost – to všechno bylo smyslem Dne otevřených dveří, které TyfloCentrum ve Znojmě uspořádalo ve spolupráci s Městskou knihovnou ve Znojmě. Nebyla to naše první akce ve spolupráci s Městskou knihovnou, a myslím, že ani poslední.

Už počet lidí, kteří Den otevřených dveří navštívili, svědčí o tom, že se nejednalo o akci nahodilou. Přípravám jsme se věnovali od května 2009. Pro návštěvníky jsme v prostorách Městské knihovny připravili:

A jak všechno probíhalo

Od 10 do 16 hod se dveře knihovny prakticky nezavřely. Návštěvníci k nám proudili prakticky po celý den. Z plánovaných dvou besed v češtině a jedné v němčině bylo nakonec sedm v češtině a jedna v němčině. Místo plánovaného konferenčního sálu jsme nakonec, se svolením knihovny, obsadili i další místnost – dětskou knihovnu (v ten den byla pro veřejné půjčování knížek uzavřena) a také prostory chodby a schody ze třetího patra až dolů. Prostě, byli jsme všude. Zájem o akci byl velký. O problematiku nevidomých se ve Znojmě ten den zajímali snad všichni – studenti středních škol (zdravotnická, pedagogická, gymnázium), základních škol (dokonce přijely i děti z Tasovic), pracovnice i klienti Ateliéru Samuel z Hradiště, představitelé jiných organizací, které ve Znojmě poskytují sociální služby, novináři, reportérka z Českého rozhlasu … Když jsme si s kolegyní odpoledne, v 16 hod, ve ztichlé budově na chvíli sedly, byly jsme unavené, vyčerpané a šťastné. Hřál nás pocit, že akce, kterou jsem tak dlouho chystaly, se vydařila, že měla smysl, že o ni byl zájem. A věděly jsme, že až se z dnešní akce vzpamatujeme a odpočineme si, bude pomalu čas začít chystat Den otevřených dveří 2010 – opět někdy v říjnu. Už teď se těšíme.

Závěrem

Poděkování patří našim klientům, kteří přišli pomoct – Petře Šeneklové a Pepovi Štulovi, našim dobrovolníkům, paní Šeneklové. Poděkování patří i ředitelce Městské knihovny ve Znojmě, paní Maškové, která s námi akci připravila. Poděkování patří i zaměstnancům knihovny, kteří se s krátkým, kulturním programem na úvod aktivně do našeho programu zapojili.

Fotogalerie

Den otevřených dveří v knihovně ve Znojmě, 14. 10. 2009

Zpět na stránky regionálního pracoviště ve Znojmě


Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ