logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...Beseda o Egyptě v Moravském Krumlově, 9. 2. 2009

Zima ještě vládne plnou silou, ale my jsme se rozhodli že budeme statečně vzdorovat. Pobočka TyfloCentra v Moravském Krumlově uspořádala ve spolupráci s Městskou knihovnou další z mnoha cestovatelských besed. Besedy jsou vždy určeny nejen klientům se zrakovým postižením, ale i jejich přátelům.

Sešli jsme se 9. února 2009 a tentokráte byl ústředním motivem povídání Egypt. Do Moravského Krumlova přijel cestovatel Ing. Arnošt Mader a doplnila ho ještě kolegyně ze znojemského TyfloCentra Mgr. Jana Puchegger Chadalíková. Oba Egypt navštívili mnohokrát.

Během dvou hodin povídání nás pan Mader seznámil s přírodními krásami Egypta, povídal o místních horách, které jsou vyprahlé a kamenité, zmínil se i o bohatém Rudém moři, které oplývá množstvím barevných rybek a živočichů. Měli jsme možnost prohlédnout si i některé suvenýry, sošku písaře, model sfingy a malou skleněnou pyramidu pokreslenou hieroglyfy.

Poté dostala slovo paní Jana a tak jsme měli možnost prostřednictvím jejího povídání nahlédnout do Údolí králů ke třem nejznámějším pyramidám, projet se na hřbetu velblouda po Sahaře a projít se po místní tržnici. Všechny velmi zaujalo vyprávění o životě a tradicích zdejšího egyptského obyvatelstva, díky tomu jsme mohli porovnat odlišnosti arabské kultury a naší křesťanské. I Jana sebou přivezla své vzpomínky na Egypt - několik nádherných šatů, které Egypťanky nosí jako domácí oděv, parfémy z místní parfumerny a přítomné dámy zaujali hlavně překrásné šperky a kostým používaný na břišní tance.

Zájem publika byl veliký, málem jsme se do vyhrazené místnosti nevešli, dotazů na přednášející byla spousta a i čas besedy se protáhl. Věřím, že všichni posluchači domů odcházeli plni dojmů a informací a hlavně s pocitem zajímavě stráveného odpoledne.

Fotogalerie

Beseda o Egyptě v Moravském Krumlově, 9. 2. 2009

Zpět na stránky regionálního pracoviště v Moravském Krumlově.


Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ