logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...Beseda o Egyptě ve Znojmě

Dne 14. října 2008 uspořádala znojemská regionální pobočka TyfloCentra Brno, o.p.s. zajímavou besedu o Egyptě. O svých zážitcích z této zajímavé země přijel do Znojma popovídat ing. Mader. Pan Mader je nadšený cestovatel a znalec mnohých zemí. Na své besedy vždy vozí velké množství předmětů, které si mohou účastníci nejen prohlédnout zrakem, ale také ohmatat. Besedy jsou vždy určeny nejen klientům se zrakovým postižením, ale také dalším zájemcům z řad veřejnosti.

V průběhu asi hodinového povídání jsme se tak dověděli o cestě letadlem do Egypta, o historii země, o místních zvycích a tradicích, seznámili jsme se s rybami i rybičkami Rudého moře, měli jsme možnost prohlédnout si některé suvenýry – malou skleněnou pyramidu, sfingu, krásnou sošku staroegyptského písaře. V tak krátkém čase není možné ani zdaleka probrat vše, co Egypt svým návštěvníkům nabízí. A aby se nám to, co jsme se o Egyptě dověděli lépe pamatovalo, na závěr jsme si chvíli trošku zahráli na Egypťany a Egypťanky.

Měli jsme totiž možnost na chvíli se obléci do egyptských oděvů, navonět se pravým egyptským parfémem a ozdobit se šperky, dovezenými z Egypta. Domů jsme odcházeli s pocitem zajímavě prožitého odpoledne, plni dojmů a nových informací.

Fotogalerie

Beseda o Egyptě 2008 - Znojmo

Zpět na stránky regionálního pracoviště ve Znojmě.


Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ