logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...In Modo Camerale – koncert ve Znojmě, 18. 3. 2009

18. března 2009 měli naši klienti možnost zúčastnit se koncertu vážné hudby In Modo Camerale. Vážná hudba není a asi nikdy nebude masovou záležitostí. Přesto se ve Znojmě snažíme vyjít vstříc i těm klientům, které právě tento druh hudby zajímá. Koncerty se odehrávají ve Štukovém sále Znojemské Besedy a pořádá je Klub přátel hudby při Znojemské Besedě a základní umělecké škole ve Znojmě.

Co děláme v rámci naší služby pro naše klienty, pokud se chystáme navštívit koncert vážné hudby?

S pořadateli koncertů se nám podařilo navázat dobrou spolupráci, která přináší prospěch především našim klientům. Protože se nám podařilo vysvětlit pořadatelům koncertů vážné hudby specifické potřeby našich nevidomých a slabozrakých klientů, máme v současné době k dispozici s velkým předstihem program každého plánovaného koncertu i informace o interpretech. Je tak dopředu možné každého zájemce z řad našich klientů seznámit s tím, jaké skladby se budou na koncertě hrát, kdo je bude interpretovat a jaké jsou úspěchy interpretů na hudebním poli, kdy bude přestávka, apod.

18. 3. 2009 se ve Znojmě uskutečnil koncert In Modo Camerale. Tři dřevěné dechové nástroje – hoboj, klarinet a fagot doprovodil na pódiu klavír. V tomto podání jsme si mohli vyslechnout skladby F.V.Kramáře, L.v.Beethovena, W.A.Mozarta, F.Mendelssohna-Bartholdy, P.Ebena a F.Poulence. Intepreti Jana Brožková, Ludmila Peterková, Jaroslav Kubita a Daniel Wiesner předvedli na malém pódiu Znojemské Besedy opravdu mistrovské umění. Koncert trval s krátkou přestávkou 90 minut a ani se nechtělo věřit, jak rychle ten čas uběhl. Zajímavá diskuse proběhla po koncertě mezi p. Lukešovou, naší klientkou, a p. Pucheggerem, naším dobrovolníkem. Oba jsou velcí znalci a milovníci vážné hudby, oba hrají i na hudební nástroje. A bylo zajímavé poslouchat, jak emotivní může být debata na téma „současná anebo stará vážná hudba“? Tuto diskusi rozpoutala interpretace skladby P. Ebena.

Pro tento školní rok jsou plánovány ještě dva koncerty vážné hudby – jeden ve Štukovém sále Znojemské Besedy v dubnu a poslední pak na znojemském hradě v sále předků v květnu. K oběma koncertům máme v TC už teď všechny potřebné materiály a byla by tedy škoda je klientům nenabídnout. Vždyť večer, prožitý v klidu a při poslechu vážné hudby, dokáže krásně uklidnit a naši klienti mohou alespoň na chvíli oprostit svoji mysl od každodenních starostí a povinností, které vyžadují jejich plné soustředění.

Fotogalerie

In Modo Camerale - koncert, Znojmo, 18.3.2009

Zpět na stránky regionálního pracoviště ve Znojmě


Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ