logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...Klavírní koncert Martina Levického ve Znojemské Besedě, 11. 2. 2009

Dříve nebylo zvykem, aby klienti TyfloCentra ve Znojmě chodili na večerní koncerty vážné hudby. Ono takových koncertů nebývá ani hodně – nejvýše 1 za měsíc. Pořádá je Klub přátel hudby v krásně zrekonstruovaném Štukovém sále Znojemské Besedy. Na koncert 11. 2. se původně přihlásilo více klientů, ale stále ještě probíhající chřipková epidemie způsobila, že nakonec zůstala jen paní Lukešová jako jediná přihlášená a zároveň zdravá klientka.

Protože už byla zamluvená místa vepředu, rozhodli jsme se, že na koncert půjdeme. Paní Lukešová je nadšenou posluchačkou vážné hudby a sama hraje na několik hudebních nástrojů. Již před koncertem měla naše klientka možnost si podrobně prostudovat program celého koncertu. Míváme tyto programy hodně dopředu zásluhou výborné spolupráce se Znojemskou Besedou i s informačním centrem, kde se vstupenky prodávají. Nádherný sál a jeho vynikající akustika umocňovaly po celý večer zážitek z koncertu mladého klavíristy Martina Levického.

Od 19:00 do 20:30 jsme se zaposlouchali postupně do tónů skladeb J.S.Bacha, J.Haydna, M.Ravela a S.Prokofjeva. Po neutichajícím potlesku přidal interpret ještě skladbu Schumana – Snění. Studenti Lidové školy umění ve Znojmě poděkovali krásnou kyticí Martinu Levickému za nádherný koncert, který, jak jsme se v průběhu večera dověděli, se mohl uskutečnit díky spolupráci s Nadací Český hudební fond.

Martin Levický – interpret

Narodil se 21.5.1986 v Praze. Studoval na Gymnáziu Jana Nerudy s hudebním zaměřením. V současnosti studuje na konzervatoři v Plzni a na Hudební akademii múzických umění v Praze u profesora Toperczera.

Zúčastnil se mnohých mezinárodních klavírních soutěží a z často se umísťoval na předních místech mezi mladými interprety. Např: Amadeus Brno 1996 –1.cena, Smetanovská klavírní soutěž v Plzni 2004 – 1.cena, Pražské jaro 2004 – čestné uznání, cena pro nejúspěšnějšího mladého účastníka, Gittá di Gorizia 2003 Itálie – 1.cena a mnohé další.

V roce 2002 absolvoval letní studijní pobyt v Sewanee v Tennesee v USA, kde na základě vítezství v konkurzu vystoupil se symfonickým orchestrem Sewanee Festival Orchestra. Martin Levický byl pozván k účinkování i do mnoha dalších zemí, např. vystupoval v Bonnu, ve španělském Santenderu, v japonském Kjótu. V ČR spolupracoval s mnoha orchestry, účinkoval v pořadech Českého rozhlasu a České televize a také vydal CD.

Fotogalerie

Klavírní koncert Martina Levického ve Znojmě, 11.2.2009

Zpět na stránky regionálního pracoviště ve Znojmě


Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ