logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...Beseda na ZŠ Kuchařovice pro žáky 1. stupně, 21. 10. 2009

Na podzim roku 2009 jsme se ve znojemském regionálním pracovišti TyfloCentra Brno, o.p.s., soustředili na akce, které informují veřejnost o životě lidí s bílou holí. Kromě akcí, které byly určeny především dospělým – Den otevřených dveří, Den bez aut, Putující kameny aneb Pravidla chaosu a pod, projevily některé školy ze Znojma a okolí zájem o besedy pro žáky nebo pro pedagogické pracovníky. V našich silách bylo vyhovět jen některým, proto jsme zvolili jednoduchý klíč – besedy o nevidomých lidech, o jejich problémech, o pomůckách, které jim usnadňují život a pod, jsme udělali na těch školách, na kterých mají integrované děti s těžkým postižením zraku.

Celkem se během dne uskutečnilo povídání o životě s těžkým postižením zraku celkem 4x. Besedu vedla Mgr. Jana Puchegger Chadalíková ze znojemského pracoviště TyfloCentra. Aktivně jí ale pomáhala mladá klientka TyfloCentra, Petra Šeneklová a asistentka dětí s postižením zraku, paní Koukalová.

Výčet by ale ani zdaleka nebyl úplný, kdybychom nezmínili Lucinku Jonášovou – integrovanou s postižením zraku právě v Kuchařovicích. Kdybychom ve škole zůstali ještě o chvíli déle, převzala by šikovná Lucinka asi vedení besedy úplně do svých rukou. Pomáhala, kde se dalo. Možná i proto se beseda dětem z Kuchařovic tak líbila. Přece jen jim nepovídal někdo úplně neznámý, ale právě jejich spolužačka, se kterou jsou v každodenním kontaktu. A že to v Kuchařovicích dobře funguje, bylo vidět na každém kroku.

Děti si postupně při besedách vyzkoušely:

Den uběhl na ZŠ v Kuchařovicích velmi rychle a příjemně. Děti byly při besedování až neuvěřitelně hodné, zvídavé a pozorné. Rádi se sem zase někdy s povídáním o nevidomých vrátíme.

Fotogalerie

Beseda na ZŠ Kuchařovice pro žáky 1. stupně, 21. 10. 2009

Zpět na stránky regionálního pracoviště ve Znojmě


Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ