logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...Víkendový pobyt na Kuklíku pro nevidomé a slabozraké klienty TyfloCentra Brno, o.p.s., 3. až 5. 4. 2009

Vycházky do přírody jsou jednou z aktivit, k jejichž realizaci potřebuje mít nevidomý nebo jinak těžce zrakově postižený člověk průvodce. Nevidomí nebo slabozrací lidé se sami celkem bez problému pohybují po městě, v okolí svého bydliště, mnozí i na úřadech. Do přírody si ale bez doprovodu netroufají - v neznámém prostředí, daleko od lidí, se mohou snadno ztratit a také jim hrozí velké nebezpečí úrazu. Vycházky do přírody jsou pro ně vzácné a velmi vítají, pokud tuto aktivitu zařazujeme do našeho programu.

A první dubnový víkend byl právě k vycházkám jako stvořený.

Už v pátek 3. dubna jsme se sjeli z Brna a Znojma na celý víkend do malebné vesničky Kuklík nedaleko Nového Města na Moravě. Ubytováni jsme byli v penzionu Kukla, který bývá naším hostitelem několikrát do roka už od roku 1999. Po první vycházce a vydatné večeři se naši klienti sešli v klubovně, kde měli možnost seznámit se a dovědět se, jak bude vypadat nabízený program na celý víkend. Mohli se rozhodnout, zda se zúčastní společných akcí nebo si program přizpůsobí tak, aby mu vyhovoval. Nutno dodat, že se zúčastnili všichni všech nabízených aktivit.

Hned v sobotu po snídani jsme si na zahradě pohostinného penzionu Kukla zahráli venkovní ruské kuželky. A že o legraci nebyla nouze, to není ani potřeba dodávat. Absolutní vítězkou turnaje se stala paní Nikol Tomanová ze Znojma, ale v soutěži družstev podlehla skupina ze Znojma brněnské skupině.

Sobotní odpoledne i nedělní dopoledne jsme věnovali právě vycházkám do přírody. Navštívili jsme Blatiny s pražírnou kávy Hofer, poseděli jsme na terase statku, prošli jsme se po lesních cestách i po louce, prohlédli jsme si jarní květiny, pohladili si malá jehňátka, zaposlouchali jsme se do šumících peřejí na Fryšávce. To všechno v dobré náladě a za výborného počasí.

Sobota večer byla věnována posezení, které si pro nás připravil náš psycholog, PhDr. Galvas. Ten byl po celou dobu pobytu k dispozici i zájemcům o individuální konzultace.

V neděli po obědě se nám nechtělo odjíždět a s penzionem Kukla a obcí Kuklíkem jsme se loučili s těžkým srdcem. Slíbili jsme si, že se zase sejdeme na podzim na podobném pobytu. Jestli váháte, odhodlejte se vyzkoušet. Tak co myslíte? Přidáte se k nám?

Fotogalerie

Víkendový Kuklík - jaro 2009 (3. - 5. 4.)

Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ