logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...Letem tanečním světem – taneční vystoupení pro uživatele sociálních služeb ve Znojmě, 22. 4. 2009

Stejně jako loni uspořádala Znojemská Beseda i v letošním roce zábavné pásmo vystoupení pro klienty využívající sociálních služeb v městě Znojmě a jeho okolí. Letos byly hlavními účinkujícími celého odpoledne dámy z tanečního souboru Znojemské Grácie. Je to taneční soubor seniorek, které pro nás nacvičili několik ukázek různých tanců. V jejich podání jsme mohli vidět klasickou polku, temperamentní country tance, svérázné ztvárnění ruských častušek a na závěr i velkolepý kankán. Znojemské Grácie si ke svému vystoupení přizvaly i další hosty. Krásné vystoupení předvedla dětská country skupina Zuzana ze Znojma i dívky z kroužku břišních a disko tanců při DDM Znojmo. Jedno z největších překvapení nám však připravil pěvecký sbor BUDU při Domově důchodců Buchlovice. Je to soubor složený z klientů domova a věkový průměr tohoto souboru je 82 let. Co ale přítomné přímo šokovalo, je repertoár těchto vitálních seniorů, kteří nezpívají totiž lidovky, ale naopak, svižné rockové písně, které si sami složili. Jako závdavek ke svému skvělému zpěvu přidali i několik stylových tanečních kreací. Prostě radost pohledět.

Po dvou hodinkách skvělé zábavy jsme si ještě s klienty o vystoupení povídali a musím říct, že jsem málokdy slyšela tolik superlativů najednou. Když k tomu všemu připočteme ještě fakt, že celé vystoupení sponzorovalo město Znojmo a pro klienty sociálních organizací byly vstupenky zdarma, nebere nadšení konce. A s vedoucí souboru Znojemské Grácie, paní Strakovou, se nám opět podařilo domluvit, že jsme pro klienty měli vstupenky do první řady, aby mohli využít optických pomůcek.

Akce se sice zúčastnili především klienti z řad seniorů, na které byla akce zacílena, ale ani klienti mladšího věku nebyli zklamaní. Za všechny stojí zmínit hodnocení vystoupení panem Tesařem, který je naším klientem a vystoupení se zúčastnil v doprovodu sociální pracovnice, paní Rydvalové, z DD v Božicích. „Nejsem spokojený, jsem nadšený !“, řekl pan Tesař po představení. Všichni se shodli na tom, že příští rok si podobnou akci rozhodně nenechají ujít.

Fotogalerie

Letem tanečním světem - Znojmo, 22. 4. 2009

Zpět na stránky regionálního pracoviště ve Znojmě


Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ