logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...První pomoc pro klienty ve Znojmě – umělé dýchání a masáž srdce, 15. 12. 2009

Plánování schůzek a témat s našimi klienty

Opakování, nácvik, povídání na téma první pomoc si už dávno našly ve Znojmě své pevné místo mezi sociálně aktivizačními besedami. Klienti mají o toto téma zájem a sami často navrhují, čemu by se chtěli na další schůzce věnovat. Na konci každého posezení totiž společně plánujeme schůzku další. Vycházíme z našich reálných možností a také se snažíme respektovat přání našich klientů. V letošním roce nám výuku první pomoci usnadňují i nové figuríny, které jsme si do TyfloCentra Brno, o.p.s., mohli pořídit díky podpoře nadace Zdraví pro Moravu.

Umělé dýchání a nepřímá masáž srdce

15. 12. 2009 jsme na chvíli úplně oprostili od předvánočního shonu a věnovali jsme se nácviku kardiopulmonární resuscitace. Během cca 90 minut jsme probrali a připomněli jsme si základní poznatky a dovednosti potřebné k poskytnutí účelného umělého dýchání a masáže srdce.

Závěrem

Jako vždy, když pracuji s nevidomými, potvrzuje se mi, že jednotlivé úkony první pomoci je možné dobře a rychle zvládnout jen opakováním a praktickým nacvičováním. Nejinak tomu bylo ani dnes. Za asistence naší dobrovolnice Hanky Benešové a pracovnice znojemského TyfloCentra Evy Indrové si klienti zkoušeli a nacvičovali vše potřebné k tomu, aby jimi poskytovaná kardiopulmonární resuscitace byla úspěšná. A po krátké době to všichni přítomní klienti zvládli velmi dobře – dokázali udržet pravidelný rytmus, vhodný objem nádechu a výdechu, pravidelné střídání umělého dýchání a srdeční masáže…Koneckonců – do situace, kdy nám blízký člověk potřebuje naši pomoc, se můžeme dostat všichni, bez ohledu na to, zda jsme zdraví či nás životem provází vada zraku.

A co plánujeme na příští schůzku

Další setkání s první pomocí připravíme pro naše klienty na 23. 2. 2010 a bude se týkat poskytnutí první pomoci při záchvatových stavech (především při epileptickém záchvatu).

Fotogalerie

Beseda o první pomoci - Nepřímá masáž srdce a umělé dýchání, 15. 12. 2009

Zpět na stránky regionálního pracoviště ve Znojmě


Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ