logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...Beseda o masážích pro klienty TyfloCentra ve Znojmě, 18. 5. 2009

V pondělí 18. května 2009 jsme se sešli v prostorách TyfloCentra ve Znojmě k besedě o masážích s masérkou, paní Marcelou Novákovou. Zajít si na masáž dnes už není nějakým luxusem. V době sedavých zaměstnání se stávají masáže docela běžnou součástí života. Pro naše nevidomé a slabozraké klienty to ale není tak úplně jednoduchá věc. Mnozí z nich totiž nemají správnou představu o tom, co která masáž obnáší a co všechno mohou od masáže očekávat. Chybí jim i informace o tom, co by se naopak při masáži dít nemělo. A proto jsme pro ně uspořádali besedu o masážích v TyfloCentru ve Znojmě.

Jaký byl tedy přínos besedy o masážích pro naše klienty?

S masérkou jsme se při přípravě besedy domluvili na tom, že kromě slovního popisu, který musí být naprosto přesný, bude beseda obsahovat i praktické ukázky jednotlivých masáží a masérských postupů. Ani pro p. Novákovou, která besedu pro naše klienty dělala, to nebylo snadné a musela se přípravě věnovat dost intenzívně. Pro naše klienty si tak připravila ukázku masáže šíje, plosek nohy, obličejové i vlasové části hlavy a také několik ukázek jednoduchých cviků k samouvolnění krční páteře. Přítomné klientky kladly mnoho konkrétních dotazů a paní Nováková se snažila v rámci možností co nejpřesněji odpovídat a vysvětlovat. A tam, kde slova nestačila, přišly na řadu šikovné ruce naší masérky. Klientky mohly masérku při ukázkách sledovat velmi zblízka a také si mohly některé postupy osahat tak, aby jejich představa byla co nejpřesnější. Kromě ukázek masáží a slovního popisu byly k dispozici i různé masážní gely, krémy, olejíčky a emulze. Vše bylo opět k dispozici tak, aby se přítomní mohli s těmito pomůckami seznámit co nejlépe – zkusit si přičichnout, trochu se namazat danými prostředky a také si podrobně hapticky prohlédnout obaly přípravků.

Po 2 hodinách zajímavého povídání měli všichni přítomní mnohem lepší představu o tom, co od masáží očekávat, jak mohou člověku prospět a také o tom, kdy masáž není naopak vhodná. Na závěr besedy předala paní Nováková našemu TyfloCentru slevové kupóny na masáž, které mohou klienti TC uplatnit při středeční návštěvě masážního studia. Mnohé klientky se přímo po besedě rozhodly, že se exkurze do masážního studia ve středu zúčastní.

Fotogalerie

Beseda o masážích, Znojmo, 18. 5. 2009

Zpět na stránky regionálního pracoviště ve Znojmě


Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ