logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...Návštěva Muzea motorismu ve Znojmě, 4. 2. 2009

Do Muzea motorismu ve Znojmě, které v loňském roce otevřel pan Drozd, velký sběratel historických vozů, motorů a jejich součástek, jízdních kol a motocyklů, jsme se vydali s našimi klienty 4. 2. 2009.Toto soukromé muzeum je ve Znojmě celkem nové a tak jsme nevěděli přesně, co všechno můžeme od návštěvy očekávat. O to víc jsme byli – příjemně - překvapeni.

Celým muzeem nás provázela jeho spolumajitelka, paní Drozdová, v poslední části expozice se nám věnoval i její manžel. V Muzeu motorismu, které vzniklo opravou naprosto zdevastované elektrárny, bylo co obdivovat. Ve třech přízemních a jedné místnosti v patře je umístěno velké množství historických automobilů, jízdních kol, motocyklů. Expozici velmi zajímavě doplňují figuríny v historických oblecích a s dobovými doplňky. Na policích podél všech stěn se nachází různé druhy motorů a dalších předmětů, s automobilismem souvisejících. Nechybí několik druhů historických čerpacích stanic, dopravních značek, cestovních kufrů. Na jednom z vozidel jsme mohli shlédnout celou starodávnou výbavu do hor – lyže, sáně, brusle.

Všechny vystavené exponáty, kromě věcí ve skleněných vitrínách, jsme si mohli prohlédnout i hapticky. Některá vozidla jsou doposud v pojízdném stavu. Je vidět, že majitelé se muzeu věnují ze všech svých sil. Dokonce si i dali práci a jeden z modelů je upraven tak, že po spuštění se figurína muže toto auto snaží pomocí kliky nastartovat. Celá prohlídka končí na dvoře muzea, kde jsou umístěny 2 stacionární benzínové motory a jeden jejich parní předchůdce. Prohlídka se všem opravdu líbila a uspokojila ty, kdo se zajímají o techniku i ty, kdo mají rádi historii.

Fotogalerie

Prohlídka Muzea motorismu ve Znojmě, 4. 2. 2009

Zpět na stránky regionálního pracoviště ve Znojmě


Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ