logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...Návštěva farmy Bolka Polívky - turistický výlet z Nemojan do Olšan, 22. 10. 2009

Dne 22. září uspořádalo TyfloCentrum Brno, o.p.s., regionální pracoviště ve Vyškově, pro své klienty pěší turistický výlet z Nemojan do Olšan u Vyškova. Naším cílem byla známá a vyhlášená farma Bolka Polívky v Olšanech. Jako bychom tušili, že zima udeří po krásném babím létě velmi brzy a rázným způsobem, naplánovali jsme rychle s klienty pěší turistický výlet krásnou podzimní přírodou. Počasí nám nadmíru přálo, takže jsme si procházku mohli vychutnat doslova plnými doušky.

Trasa našeho výletu vedla značenou lesní turistickou stezkou mírně zvlněným terénem, kdy se střídala polní cesta mezi loukami s lesními pěšinami. Klienti si mohli vychutnat chůzi v šustícím listí, nasávat vůni lesa, zaposlouchat se do zvuků všudypřítomných padajících žaludů a dostatek zážitků si užila i vodící fenka Hanny, jež si zpříjemnila výlet koupelí v lesní tůni.

Asi po 3 km chůze jsme dorazili k vytouženému cíli, a to na farmu Bolka Polívky, jež leží v údolíčku mezi lesy nedaleko obce Olšany u Vyškova.V objektu farmy, která je obklopena loukami s pasoucími se koňmi, se nachází i penzion a galerie, ve které se občas pořádají výstavy obrazů nebo plastik více či méně známých umělců. Po zaslouženém oddychu a občerstvení jsme si prošli okolí farmy a vydali se do nedalekých Olšan na autobus.

Klienti si velmi pochvalovali počasí, výběr lokality i náročnost zvolené trasy. S nadšením tedy uvítali den strávený v pohybu na čerstvém, podzimním, sluncem vyhřátém vzduchu s příjemným cílem na konci cesty.

Fotogalerie

Návštěva farmy Bolka Polívky - turistický výlet z Nemojan do Olšan, 22. 10. 2009

Zpět na stránky regionálního pracoviště ve Vyškově


Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ