logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...Výstava orchidejí a citrusů, 27. 11. 2009

V tradičním termínu, těsně před začátkem adventu, jsme se opět s našimi klienty vypravili na výstavu orchidejí a citrusů do areálu ÚSP pro tělesně postižené v Brně na Kociánce. Kromě brněnských klientů letos výstavu navštívili i klienti ze Znojemska.

Pro většinu lidí byly samozřejmě největším lákadlem orchideje. Ihned po vstupu do budovy nám bylo jasné, že jsme na správném místě, neboť vůně orchidejí je opravdu krásná a hodně pronikavá. K vidění bylo nespočet druhů těchto zajímavých rostlin – různých velikostí, barev, tvarů i vůní. Letošní aranžmá dokonce pravidelní návštěvníci této výstavy hodnotili jako nejlepší, které doposud viděli. Veškeré květiny byly dobře dostupné, proto nebyl problém si je podrobně prohlédnout zblízka anebo opatrně hapticky.

Po prohlídce orchidejí jsme přešli do skleníků s citrusy (kaki, mandarinky, ananas aj.), kaktusy a pokojovými rostlinami. Když už jsme byli přesyceni krásou rostlin, mohli jsme obdivovat i místní zvířectvo – překrásně barevné papoušky, želvy, morčata, chameleóny, ryby, ale dokonce i opičku nebo ochočené prase.

Na závěr jsme navštívili prodejní výstavku výrobků z místních dílen. Mimo to bylo možné nakoupit si i sukulenty, vánoční vazby, adventní věnce a drobné dekorační a dárkové předměty, a tak klienti odcházeli často nejen spokojeni a obohaceni o zážitek z krásné výstavy, ale donesli si domů i nějakou tu drobnost na nadcházející vánoční svátky.

Fotogalerie

Výstava orchidejí a citrusů, 27. 11. 2009

Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ