logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...Plavání v relaxačním bazénu Relax v Božicích

Klienti znojemského TyfloCentra se svým doprovodem si v úterý 25. listopadu 2008 vyjeli za sportem. Tentokrát byl našim cílem rekreační bazén Relax v Božicích. Od 16 do 17 hodin patřil bazén právě nám. Nejfrekventovanějším místem se stala vířivka, v jejíž krásně teplé vodě jsme si na jednom konci promasírovali záda pod proudem trysek a celé tělo pak v druhé části vířivky - v bublinkách Pro klienty bylo velmi zajímavé její ovládání. Jak trysky, tak i bublinky se totiž spouští jemným pohlazením jednotlivých čidel na okraji bazénu.

Příjemné bylo i plavání ve slané vodě. Vyřádili jsme se hlavně s různými nadnášejícími pomůckami. S velmi milým a vstřícným přístupem jsme se setkali u obsluhy bazénu. Obě obsluhující děvčata se nám snažila poradit a pomoct tak, jak to bylo v jejich silách. Hodina, na kterou jsme si bazén pronajali, uběhla neobyčejně rychle.

Plavání a pobyt ve vodě vůbec pomáhá nevidomým zvyšovat kvalitu jejich života tím, že uvolňuje napětí, kterému jsou vystaveni mnohem více než zdraví lidé, protože se musí při běžných denních činnostech soustředit na každou maličkost.Trochu jsme si stihli popovídat, trochu zaplavat a zadovádět a byl čas k odchodu. V mrazivém počasí, které právě teď nastalo, bylo odpoledne v teplém božickém bazénu příjemným zážitkem.

Fotogalerie

Relaxační bazén Relax v Božicích 2008

Zpět na stránky regionálního pracoviště ve Znojmě


Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ