logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...Plavání v Relaxu v Božicích, 3. 2. 2009

Po úspěšném prožití relaxační hodinky v listopadu se klienti ze Znojma rozhodli do Božic přizvat své přátele – klienty z Brna a okolí. Opravdu jsme se přesvědčili, že našim klientům bazén Relax v Božicích velmi vyhovuje a že si tam mohou krásně odpočinout a odbourat svůj každodenní stres.

Trochu práce dalo naplánovat cestu do Božic, které leží mimo hlavní trasu Brno – Znojmo. Ale ukázalo se, že když se chce, jde všechno. Bazén jsme měli pronajatý od 16.00 do 17.00 a tuto hodinku jsme využili do poslední minuty. Jako vždycky byla v bazénu příjemná obsluha, která nám zapůjčila i několik polystyrénových plaveckých pomůcek – barevné destičky a hady.

V božickém bazénu je velmi příjemně slaná voda, nepálí do očí a je vhodná i pro alergiky. Teplota vody ve vířivce je 33 stupňů Celsia, v bazénu 28 stupnˇů Celsia. Vířivka byla využitá prakticky nepřetržitě. Systém ve vířivce, jak trysky tak i bublinky, funguje, pokud se pohladí čidla na okraji bazénu. Není tedy divu, že nejčastěji se bazénem ozýval pokyn – „hladit, hladit“. Ale ani ti, kdo raději plavou, nebyli ošizeni. Mohli tam a zpět plavat podél okraje bazénu a nehrozilo nebezpečí úrazu, protože jsme celý bazén měli jen pro sebe.

Po 17. hodině se znojemští rozloučili a skupince z Brna zbyla ještě půlhodinka na občerstvení v místním bufetu, kde jsou velmi příznivé ceny. Po celou dobu pobytu s námi byl v bazénu malý Dominik, čtyř a půlletý syn jedné znojemské klientky. Bylo vidět, že je z domu zvyklý mamince pomáhat a stejně přirozeně se snažil pomoci i ostatním našim klientům. A tak si to nemohu odpustit a musím napsat myšlenku, která mě během pobytu napadla - Dominik, až vyroste, bude náš další a určitě šikovný, dobrovolník.

Fotogalerie

Plavání v Božicích, 3. 2. 2009

Zpět na stránky regionálního pracoviště ve Znojmě


Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ