logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...Setkání s poskytovateli sociálních služeb ve Znojmě, 3. 11. 2009

V rámci aktivit komunitního plánování proběhlo ve Znojmě dne 3. 11. 2009 setkání představitelů obcí s poskytovateli sociálních služeb. Uskutečnilo se od 9.00 hod v DPS na Vančurově ulici ve Znojmě. Hlavní iniciátorkou celého setkání byla koordinátorka komunitního plánování ve Znojmě Lucie Rocková, DiS. Hlavní myšlenkou setkání bylo seznámit představitele obcí na Znojemsku se spektrem sociálních služeb, které mohou svým obyvatelům nabízet. Zájem ze strany starostů byl ale velmi malý. I tak je dobře, že komunitní plánování s touto aktivitou ve Znojmě začalo.

Na setkání své služby postupně představila Oblastní charita Znojmo, Centrum sociálních služeb ve Znojmě, TyfloCentrum Brno, o.p.s., regionální pracoviště Znojmo, Kontaktní centrum Netopeer, Domov důchodců v Božicích, Jevišovicích a Emin Zámek, p.o. v Hrušovanech nad Jevišovkou, Znivou, sociální dužstvo a Svaz tělesně postižených.

Za TyfloCentrum Brno, o.p.s., regionální pracoviště Znojmo, s prezentací vystoupila Mgr. Jana Puchegger Chadalíková. Velmi zdatnou pomocnicí jí byla mladá klientka TyfloCenttra Petra Šeneklová, která si připravila několik zajímavých pomůcek pro nevidomé – ozvučený notebook, indikátor hladiny a Colorino. Všem přítomným jsme také nabízeli letáky s informacemi o službách, které TyfloCentrum Brno, o.p.s., poskytuje v regionu Znojmo i v rámci celého Jihomoravského kraje.

Ačkoliv účast starostů obcí nebyla tak vysoká, jak jsme si představovali, podařilo se i přes to navázat zajímavé nové kontakty pro budoucí spolupráci. Na další podobné akci určitě zase TyfloCentrum ve Znojmě nebude chybět.

Fotogalerie

Prezentace poskytovatelů sociálních služeb v rámci komunitního plánování ve Znojmě, 3. 11. 2009

Zpět na stránky regionálního pracoviště ve Znojmě


Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ