logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...První pomoc ve Znojmě, 2. 12. 2008

Nejen zábavou je člověk živ. Každý z nás se po celý život něčemu novému učí, něco pozapomenuté si opakuje, něco si připomíná, něco si oživuje v paměti. A dnešní, trochu uspěchaná doba, s sebou přináší mnohé situace, kdy si člověk musí sám umět pomoci s ošetřením malého či většího poranění. A výjimečné nejsou ani situace, kdy pomoc potřebují naši blízcí, přátelé či známí.

A proto jsme se ve Znojmě pustili do opakování a nacvičování základů první pomoci. Začali jsme s umělým dýcháním a masáží srdce. Tyto úkony mohou mnohdy přispět k záchraně lidského života a to už je dobrý důvod k tomu, aby se každý člověk čas od času nácviku věnoval. K dispozici byly 2 figuríny ve velikosti dospělého člověka a jedna roztomilá figurína miminka. A protože technika a modernizace jde stále dopředu, přidali jsme si i nácvik práce s defibrilátorem. Jednalo se o cvičný model, který je určen pro výuku laiků a pro nevidomé je velmi dobře ovladatelný – je totiž „mluvící“.

Popovídali jsme si také o tom, jak upravuje český právní systém problematiku první pomoci – kdo, kdy, kde a jak je povinen první pomoc poskytnout a kdy je člověk této povinnosti zproštěn. Prostor byl i na dotazy a na vlastní zážitky s poskytováním první pomoci. Pan Matula si rád zavzpomínal na léta své vojenské služby, kdy se věnoval první pomoci dost intenzívně. Příjemné odpoledně uběhlo jako nic a my jsme se rozcházeli se s předsevzetím, že naše dnešní setkání nad touto problematikou určitě nebylo poslední.

Fotogalerie

První pomoc ve Znojmě

Zpět na stránky regionálního pracoviště ve Znojmě


Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ