logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...„Přijela jsem do Leningradu a odjela z Petrohradu“ – cestovatelská beseda v Moravském Krumlově, 21. 9. 2009

Ve spolupráci s knihovnou v Moravském Krumlově uspořádalo znojemské pracoviště TyfloCentra Brno, o.p.s., tradiční cestovatelskou besedu.

Cílem besedy bylo seznámit přítomné s životem běžného obyvatele města na Něvě v letech 1986 – 1993. Na svůj život v tomto krásném a historickém městě vzpomínala Jana Puchegger Chadalíková.

Celé povídání doprovázelo velké množství předmětů, určených k haptické prohlídce – šátky, šperky z jantaru, samovar, dětské hračky, ozdoby na stromeček, drobné předměty denní potřeby, peníze i fotografie. Mnozí z přítomných měli k Rusku či Petrohradu nějaký osobní vztah, takže o dotazy nebyla nouze. Povídalo se nejen o krásných památkách, ale také o strastech bydlení v „komunálních bytech“, o potravinách na lístky, o městské hromadné dopravě, o zdravotnictví a osobních zkušenostech s ním, o dětech, jeslích a školkách v Rusku.

Zastavili jsme se i u „Bílých nocí“, neobyčejně přitažlivých pro návštěvníky Petrohradu. Nebylo možné vynechat ani přípravu čaje – oblíbeného nápoje v Rusku. Celá beseda se nesla ve velmi příjemném a přátelském duchu.

Vítaným návštěvníkem byl na besedě také pan Marián Kvarda, známý cestovatel z Božic u Znojma. I on besedu doplnil několika neobvyklými zážitky ze svých cest po Rusku.

Fotogalerie

Beseda o Rusku v Moravském Krumlově, 22. 9. 2009

Zpět na stránky regionálního pracoviště v Moravském Krumlově


Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ