logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...Prezentace lup firmy Sagitta – seznámení se sortimentem pro klienty ve Znojmě, 10. 11. 2009

Kompenzační pomůcky jsou v centru zájmu našich klientů. A proto se snažíme postupně našim klientům umožnit udělat si ucelený přehled o pomůckách, které jim mohou v běžném každodenním životě usnadnit různé činnosti. Tato informovanost na Znojemsku v minulých letech chyběla. Lidé s těžkým postižením zraku mohli sice využívat některé služby jiných sociálních organizací ve Znojmě, ale žádná z nich se neorientovala výhradně na tuto klientelu. Mnozí naši klienti jsou v seniorském věku a každá informace o pomůckách je jimi velmi vítaná.

Na prezentaci lup firmy Sagitta se naši klienti seznámili především s těmi lupami, které nehradí žádná ze zdravotních pojišťoven a ani na ně nelze získat příspěvek ze sociálního odboru města.

Naprostým favoritem se stalo pro naše klientky se stalo zrcadlo určené slabozrakým. Klientky si mohly vyzkoušet, zde se v zrcadle vidí. A bylo opravdu zajímavé poslouchat jejich reakce (většina reagovala stejně jako já, když jsem se do zrcadla podívala). „Jejda, musím se objednat do kosmetiky!“, to bylo asi nejčastější konstatování při pohledu do 5x zvětšujícího zrcadla. Se zájmem se setkaly i malé lupy do kabelky, vhodné především pro ty, kdo ještě nepotřebují tak velké zvětšení. A protože ve Znojmě jsou velmi populární návštěvy divadelních představení, prohlíželi si přítomní i turmon – obdoba divadelního kukátka pro slabozraké klienty.

Akce se mezi našimi klienty setkala s velkým úspěchem. Postupně se nám daří zvyšovat mezi nimi informovanost o možnostech kompenzace zrakových vad. A mnozí naši klienti, kteří k nám přišli zpočátku pouze s dotazem ohledně nějaké pomůcky či sociální dávky, se stávají velmi aktivními účastníky našich akcí a pomalu se je daří v některých případech vracet do aktivního společenského života.

O tom, že TyfloCentrum Brno, o.p.s., regionální pracoviště Znojmo, začínají brát na vědomí i představitelé města, svědčí účast na místostarosty Ing. Pavla Balíka na této akci. Kromě něj k nám zavítali dva oční lékaři ze znojemské nemocnice a sociální pracovnice z DD v Božicích.

Zpět na stránky regionálního pracoviště ve Znojmě


Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ