logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...Sluha dvou pánů – divadelní představení ve Znojmě, 21. 5. 2009

Známá herecká jména v obsazení této činohry byla přitažlivá nejen pro běžné znojemské publikum, ale i pro klienty TyfloCentra ve Znojmě. Lákavým momentem bylo i to, že se nám podařilo již dopředu domluvit s herci a personálem Městského divadla v Brně haptickou prohlídku rekvizit po skončení představení.

Dnes již klasická komedie Carla Goldoniho Sluha dvou pánů patří ke klenotům světového repertoáru. Veselý příběh s milostnou zápletkou ironicky vyvrací rčení, že „nelze sloužit dvěma pánům najednou“.

Režisér a zároveň autor úpravy Zdeněk Černín, společně se scénografem Janem Duškem, posunuli Goldoniho dílo směrem k současnosti. Celá inscenace je však především hereckým koncertem sluhy Truffaldina Martina Havelky, který na scéně nejen rozpoutá uragán svého umění hereckého, ale předvede i své umění žonglérské a cirkusácké. Romantika je nahrazena erotikou, úsměvný překlad Jaroslava Pokorného doplněn v improvizovaných replikách neslovníkovými výrazy, plebejská obratnost s vesnickou důmyslností a hlavního hrdiny je vyhrocena drzostí… Za svůj mimořádný výkon byl Martin Havelka nominován na prestižní Cenu Thálie v oblasti činohry.

Kromě dialogu je důležitým momentem i výrazná hudba, která provází diváka celým představením.

A jak již bylo řečeno na začátku, po představení měli naši klienti možnost doplnit si chybějící zrakové vjemy pomocí haptické prohlídky rekvizit. Pan Zdeněk Junák přinesl zajímavou koženou bundu s kovovými ozdobami, paní Herfortová nabídla k prohlídce velmi zajímavý kostým hostinské. Součástí kostýmu byly i boty s „kastanětami“ (španělský hudební nástroj). Klientky zaujala i loď, která celé představení zahajovala, starodávný dětský kočárek a další. Domů jsme odcházeli s pocitem krásně prožitého večera.

Fotogalerie

Sluha dvou pánů – divadelní představení ve Znojmě, 21.5.2009

Zpět na stránky regionálního pracoviště ve Znojmě


Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ