logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...Spinning, 15. 1. 2009

Spinning neboli jízda na kole v místnosti pod vedením instruktora se stává velmi moderním sportem. Tento sport je nenáročný na koordinaci pohybů, nezatěžuje kloubní systém a jeho cílem je celkové procvičení svalů nohou, hýždí, paží a trupu. Navíc při tomto sportu není potřeba prakticky žádná zraková kontrola, proto jsme se rozhodli, nabídnout jízdu na kolech v místnosti také našim klientům.

Ideální technické i personální podmínky pro první jízdu našich klientů na tzv. spinnerech (kolech v místnosti) nám nabídl Sportovní klub Kociánky Brno. S pěti odvážnými klienty jsme se tedy ve čtvrtek 15.1. vydali do tělocvičny na Kociánce.

Celá hodina jízdy na kolech byla pojata jako seznamovací, pouze se základy opravdového spinningu. Hned na začátku jsme zjistili, že spinner má na rozdíl od rotopedů, horských kol nebo tandemů setrvačník, takže není v podstatě možné uprostřed jízdy přestat úplně šlapat. K tomu, aby člověk mohl v případě potřeby okamžitě zastavit, slouží ruční brzda, která se nachází spolu s regulátorem zátěže na kostře kola pod řídítky.

Po nezbytných úvodních informacích, jsme se vydali na „cestu“. Nejdříve jsme pro zahřátí šlapali pět minut s lehkou zátěží, která simuluje jízdu z kopce. Po té jsme se už řídili pokyny instruktorky, která po třech až pěti minutách ohlašovala změnu zátěže. Vyzkoušeli jsme si jak jízdu po rovině, tak jízdu do mírného kopce i do kopce s větším převýšením. Kdo chtěl, mohl šlapat v průběhu jízdy také ve stoje nebo měnit pozice rukou na řídítkách.

Po hodině jízdy někteří z nás byli unaveni více, jiní méně, ale všichni jsme odcházeli s pocitem příjemně prožitého odpoledne.

Děkujeme všem zúčastněným za účast a pracovníkům Sportovního klubu za vstřícnost, s jakou nás přijali.

Fotogalerie

Spinning v Brně, 15. 1. 2009

Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ