logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...S vyškovským TyfloCentrem do divadla – Šťastná událost, 20. 3. 2009

Klienti vyškovského TyfloCentra se pomalu, ale jistě rozrůstají, a právě tento fakt nás přiměl přemýšlet, jak bychom nabídku našich akcí mohli rozšířit, zpestřit. Inspirovali jsme se tedy znojemskými a brněnskými kolegy a rozhodli se do našich programů zařadit také některé večerní kulturní akce, které jsou pořádány Městským kulturním střediskem ve Vyškově.

Vstupenky na jednotlivá představení si mohou všichni občané (i držitelé průkazek mimořádných výhod) koupit za plnou cenu, ale pro naši organizaci udělalo Městské kulturní středisko výjimku a naši klienti mohou navštěvovat kulturní akce, obsažené v rámci našeho programu za snížené, poloviční vstupné (doprovod platí také poloviční vstupné).

Plní očekávání jsme se v pátek 20. března vydali na naše první představení s názvem „Šťastná událost“, polského spisovatele Slawomira Mrožka. Tato hra byla ztvárněna amatérským divadelním souborem Divadlo bez střechy, ale ani trochu amatérského herectví nebylo na protagonistech znát.

Z důvodu, že šlo „pouze“ o amatérský soubor, byla kapacita hlediště snížena na minimum, nám to ale příliš nevadilo. Naše místa v první řadě, které nám vyhradili pořadatelé, nám zajišťovaly mít herce „na dosah ruky“. Průvodci tak měli možnost bez problémů dopodrobna popsat scénu, oblečení herců apod., aby také nevidomí návštěvníci měli ze hry co největší zážitek.

Šťastná událost v běžném životě většinou představuje příchod nového života na svět. Ani v této inscenaci tomu nebylo jinak. Manželský pár ve hře to měl o to těžší, že sdílel postel s bývalým generálem (otcem manžela), který v podstatě nikdy nespal, rodinu tyranizoval a znemožňoval manželům zplodit vytoužené dítě. Manžel se proto rozhodl, že najme podnájemníka, který by se generálovi věnoval...

Manželé na svět opravdu dítě přivedli a s narozením potomka nastaly i rozsáhlé vytoužené změny v zaběhnutém řádu domácnosti, ty se ale vyvíjely úplně jiným směrem, než byl původní záměr...

Šťastná událost, komedie plná inteligentního humoru, slovních přestřelek s překvapivým koncem, nás všechny velice pobavila, ale také navedla k menšímu zamyšlení o životě.

Malá ukázka ze hry

„Spí, spí a spí. Nic by nedělali, jenom by spali. Ale já vím, proč se jim chce tak spát. Využívají spánku, aby přede mnou prchli. Jejich těla sice leží tady vedle, jenže kde jsou jejich duše?“ (Generál, sedící na posteli, z jedné strany manžel, z druhé strany manželka, u nohou leží podnájemník)

Zpět na stránky regionálního pracoviště ve Vyškově.


Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ