logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...Tutanchamon – jeho hrob a poklady, 28. 1. 2009

Když archeolog Howard Carter 26. listopadu roku 1922 poprvé otevřel hrobku faraóna Tutanchamona, byl ohromen krásou pokladů, které se mu zjevily před očima. Před sebou viděl čtyři místnosti téměř po strop naplněné pohřebními dary nesmírné hodnoty, které měly být králi prospěšné při cestě na onen svět...

My jsme se rozhodli tajemství hrobky odhalit o několik let později. Datum bylo stanoveno na 28. ledna 2009. Po dlouhých přípravách se naše výprava, která čítala 43 netrpělivých badatelů, vydala objevit poklady, které skrývá brněnská Titanic hall.

Pod vedením místního průvodce jsme zdolali nejednu nástrahu v podobě hlučného prostředí, horka, žízně, uchozených nohou nebo davu lidí ve stejný čas na jednom místě.

Co všechno jsme viděli? Zrekonstruovanou hrobku tak, jak ji na první pohled viděl a do svých zápisků zaznamenal Howard Carter, pohřební sarkofágy, faraónův vůz a zbraně, egyptské hry, různé sošky a spoustu dalších exponátů. Velkou většinu vystavovaných věcí jsme si mohli prohlédnout také hmatem a objektivem fotoaparátu.

Snad naše fotky a tento zápis z výpravy vám alespoň trochu nastíní, jak příjemné dopoledne naše objevitelská skupina prožila a vydáte se příště spolu s námi.

Fotogalerie

Tutanchamon – jeho hrob a poklady, 28. 1. 2009

Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ