logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...Tyflopomůcky Olomouc ve Znojmě, 10. 6. 2009

10. červen 2009 byl dnem, na který se těšili mnozí lidé se zrakovým postižením ve Znojmě a okolí. Přijely k nám totiž dvě pracovnice Tyflopomůcek Olomouc a přivezly s sebou plné auto pomůcek pro nevidomé a slabozraké.

Proč jsme tuto akci pro naše klienty uspořádali?

V průběhu mého ročního působení ve znojemském TyfloCentru jsem postupně zjistila, že právě o pomůcky je mezi zrakově postiženými velký zájem. Cestování do Olomouce je pro mnohé, především starší lidi, velmi náročné a nákup pomůcek se tímto pro ně značně komplikuje. Zároveň je mezi lidmi se zrakovým postižením na Znojemsku velmi malá informovanost o pomůckách, které jim mohou usnadnit život a kompenzovat zrakovou nedostatečnost.

Co akce klientům přinesla?

Kdo nám pomohl s uspořádáním akce?

Tyflopomůcky Olomouc nejsou terénní službou, která by ke klientům do regionu vyjížděla běžně. Proto bylo potřeba zajistit peníze na cestovné, aby se akce vůbec mohla uskutečnit. Formou sponzorského daru nám tyto peníze poskytla paní RNDr. Marta Bayerová, senátorka ČR.

A jak celá akce proběhla?

Od 13:30 do 16:15 hodin by v naší malé kanceláři znojemského TyfloCentra skoro nepropadl špendlík. Prakticky po celou dobu byla kancelář plná klientů a obě pracovnice Tyflopomůcek měly plné ruce práce. Kromě nich se klientům věnovaly i obě pracovnice znojemského TyfloCentra a na pomoc přijela i kolegyně z Břeclavi. O bezpečný doprovod klientů na autobus nebo i domů se staral pan Puchegger, dobrovolník. Příležitost k nákupu využili nejen stávající klienti našeho TyfloCentra, ale cestu si k nám našli i mnozí noví lidé se zrakovým postižením. Nakoupit přišli i rodiče dětí se zrakovým postižením – pro ně byly i dispozici právě hry a hračky, drobné školní pomůcky. Cestu si k nám našla i asistentka nevidomého chlapce, aby si rozšířila své znalosti o pomůckách pro nevidomé. A asi v 16.15, když odešel poslední klient, byli jsme všichni úplně vyčerpaní, unavení a vymluvení. A všichni jsme byli unavení rádi! Ten dobrý pocit z úspěšné a pro klienty velmi prospěšné akce prostě hřál. Takže: „Za rok nashledanou, Tyflopomůcky!“

Fotogalerie

Tyflopomůcky Olomouc ve Znojmě pro klienty TyfloCentra, 10. 6. 2009

Zpět na stránky regionálního pracoviště ve Znojmě


Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ