logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...Tyfloservis ve Znojmě, 4. 2. 2009

V krátké době se nám již podruhé podařilo domluvit s pracovníky brněnského Tyfloservisu, aby přijeli do naší znojemské kanceláře a seznámili se s našimi klienty, kteří potřebují jejich služby. Taková spolupráce mezi TyfloCentrem a Tyfloservisem je pro naše klienty velmi prospěšná a žádoucí. Tentokráte měli 2 naše klientky možnost přijít do naší kanceláře a podrobně s pracovníky Tyfloservisu probrat své potřeby v oblasti pomůcek i služeb, která Tyfloservis nabízí.

Vedoucí brněnského Tyfloservisu, pan Karásek, i jeho 2 spolupracovnice se oběma klienkám věnovali velmi pečlivě. Jak paní Fusková, tak i paní Tomanová se dověděli potřebné informace o tom, co všechno mohou využít z nabízených služeb Tyfloservisu. Největší zájem měly obě klientky především o pomůcky pro nevidomé, které by jim usnadnily jejich každodenní život, Zaujal hlavně ozvučený telefon, ozvučená váha, ozvučené i hmatové hodinky. Pomůcek k prohlédnutí bylo ale mnohem víc – hladinka, hry pro nevidomé, držák cibule, ozvučený teploměr, colortest a další.

Obě klientky si také s pracovníky Tyfloservisu domluvily další schůzky, tentokrát už přímo u nich doma. Tyfloservis je koncipován jako terénní služba a může pomoci klientům i s řešením jejich problémů souvisejících se zrakovým postižením i v domácnostech. Dopoledne velmi rychle uběhlo a myslím, že bylo přínosem pro všechny zúčastněné. A další schůzky budou jistě následovat, protože klientů, kteří zatím nevyužívají služeb Tyfloservisu, je ve Znojmě opravdu hodně.

Fotogalerie

Tyfloservis ve Znojmě, 4. 2. 2009

Zpět na stránky regionálního pracoviště ve Znojmě


Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ