logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...Úžasná svatba, 27. 5. 2009 na závěr divadelní sezóny pro klienty TyfloCentra ve Znojmě

Co všechno se může stát, když se mladý muž v den své svatby probudí v hotelu v posteli se zcela neznámou ženou a nepamatuje si, jak se tam dostal? Tak přesně toto nejlépe vystihuje celou zápletku divadelní komedie Robuna Hawdona Úžasná svatba. S představením přijelo do Znojma Divadlo ABC z Prahy. Hra má podtitul: O svatbě z lásky a lásce ze svatby…

Z jakého důvodu jsme vybrali pro naše klienty právě toto představení?

Důvodů bylo více, ale za zmínku stojí hlavně ten, že se jedná o komedii, která je z velké části založena na slovním projevu a je tedy vhodná i pro osoby se zrakovým postižením. Na scéně se v průběhu večera vystřídá celkem 6 osob, nikdy ale ne všechny najednou. Maximálně se na jevišti v jeden moment sejdou 4 herci a děj je možné pohodlně sledovat i bez zrakové kontroly.

A dalším, neméně důležitým důvodem bylo to, že ve hře jednu z hlavních rolí hraje náš znojemský rodák, absolvent Gymnázia Karla Polesného, Miroslav Hrabě. A kdo by se necítil v takovém případě alespoň trochu hrdý na to, že máme slavného rodáka, který se dostal až do matičky Prahy? Dlužno ještě říci, že znojemské divadlo praskalo ve švech, jaký byl o představení zájem.

Tímto představením jsme zakončili letošní divadelní sezónu s našimi klienty. Ale v příštím roce budeme určitě v návštěvách divadelních představení pokračovat, protože ze strany klientů je o tuto aktivitu zájem.

Herecké obsazení, které jsme viděli:

Děj není nijak složitý, ale Bill a Tom se postupně natolik zapletou do svých lží a pokusů o záchranu jednoho druhým, že je to až na hranici uvěřitelnosti. Bill, který se má ženit a brát si Ráchel, se ráno probudí v posteli s cizím děvčetem a neví nic o tom, jak noc proběhla. A Tom, jeho svědek, zase čeká na příjezd svého děvčete, Judy, a zároveň se snaží pomoct Billovi zamaskovat jeho předsvatební uklouznutí. Tom má jít Ráchel a Billovi za svědka. Ráchel přijíždí a chce se seznámit s Tomovým děvčetem. Místo toho je jí ale představena pokojská Julie, která se vydává za Tomovu Judy. Děvče, se kterým Bill prožil noc, je, jak se později ukáže, Tomova Judy, která do hotelu původně přijela za Tomem. A Julie by ráda Ráchel svatbu rozmluvila, protože se jí nelíbí, že ji Bill podvedl. Do všech zmatků přijíždí Dafné, matka Ráchel, a svou přítomností všechno ještě víc zamotá. Žádná svatba se nakonec nekoná, Bill se zamiluje do Judy a plánují svatební cestu nakonec spolu. A Tom a Ráchel zůstávají sami. Ale, kdo ví?

Robin Hawdon, autor hry

Narodil se 28.3.1939 v Anglii. V minulosti byl úspěšným divadelním, filmovým i televizním hercem. S téměř dvacetiletou zkušeností herce napsal několik komerčně úspěšných situačních komedií, vesměs uváděných na West Endu. Patří mezi ně, např. Narozeninové apartmá, Neoblékejte se na večeři a také právě Úžasná svatba. Dále napsal několik filmových a televizních scénářů. Skandál způsobila jeho kontroverzní hra o mystériu moderní vědy Bůh a Stephen Hawking, uvedená poprvé v roce 2002. Žijící světoznámý vědec, jehož jméno autor použil a o jehož osudu hra je, ho obvinil z nevkusného zásahu do svého soukromí. Ohlas kritiku na tuto hru byl ovšem velmi pozitivní, odborníci uvedení této hry srovnávali s velkým třeskem na poli současného anglického dramatu.

Fotogalerie

Úžasná svatba - divadelní představení ve Znojmě, 27. 5. 2009

Zpět na stránky regionálního pracoviště ve Znojmě


Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ