logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...Vánoční tvoření z keraplastu ve Znojmě 9. 12. 2008

V domácnostech už voní cukroví, na ulicích svítí vyzdobené stromečky a domy, v obchodech lidé kupují poslední dárky, všude vládne příjemná vánoční nálada. A ve znojemském TyfloCentru jsme přece nemohli zůstat stranou vánočních příprav. A tak jsme se 9. prosince 2008 sešli, abychom si vyrobili pár maličkostí, kterými si ty dlouho očekávané Vánoce trochu přiblížíme.

Petra, Pepa, Mirek a Tom se s nadšením vrhli do vyrábění hvězdiček z keraplastu. Nebylo zrovna jednoduché rozválet kuchyňským válečkem keraplastovou hmotu na požadovanou tloušťku. Každý z výtvarníků s tím trochu bojoval, ale nakonec se to všem povedlo. Zato vykrájet hvězdičky z rozválené placky šlo všem na výbornou. Jako nejtěžší se nakonec ukázalo vyvrtání dírky špejlí. Dírka bude sloužit k provlečení šňůrky. A nejednu hvězdičku jsme museli po vrtání opravovat, ba některé, dokonce, i dělat znovu.

Mezitím Eva vystřihla pro každého 4 malé andělíčky. A ke slovu přišlo krásně barevné a na omak pěkně strukturované glitrové lepidlo. Na některé hvězdičky jsme přilepili andělíčky, jiné jsme jen tak potřeli lepidlem. A bylo hotovo. Teď už jen musíme trpělivě počkat, až keraplast ztvrdne a lepidlo pořádně zaschne. A vánoční hvězdičky mohou směle ozdobit slavnostní stůl, stužku na dárečku nebo i stromeček.

Fotogalerie

Vánoční tvoření ve Znojmě 9. 12. 2008

Zpět na stránky regionálního pracoviště ve Znojmě


Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ