logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...Exkurze do větrné elektrárny v Banticích pro klienty TyfloCentra ve Znojmě, 16. 6. 2009

Naši klienti, především muži, projevili zájem o návštěvu nějaké větrné elektrárny. Rádi by získali nějaké poznatky o technických detailech větrné elektrárny. Exkurzi se podařilo domluvit a uskutečnila se 16.6.2009 – do větrné elektrárny v Banticích. Akce byla velmi úspěšná a klientům se velmi líbila. Co jí však předcházelo? Co bylo potřeba udělat, aby se taková exkurze s ohledem na zrakové postižení našich klientů mohla uskutečnit a aby byla pro ně přínosem?

Příprava exkurze s ohledem na zrakové postižení našich klientů.

Takto připravená exkurze, kde byl od samého začátku příprav brán ohled na zrakové postižení našich klientů, měla velký úspěch a byla pro klienty opravdovým přínosem. Nemělo by žádný smysl zúčastnit se s klienty běžného dne otevřených dveří, který elektrárna pořádá pravidelně. Většina informací na dnu otevřených dveří bývá orientována na poznávání zrakem a to je pro naše klienty skoro bezcenné. Zato výjezd výtahem na horní plošinu (cesta nahoru trvá 5,5 minuty a zpět také) je pro ně adekvátním způsobem poznání výšky elektrárny. Haptická prohlídka dolní a horní plošiny pak umožňuje srovnání a klient si tak vytvoří představu o velikosti elektrárny. Možnost výstupu po žebříku v horolezeckém úvazu umožní zase, aby si klient udělal představu o náročnosti práce bezpečnostního technika v elektrárně. A model větrné elektrárny na závěr exkurze – to už byla jen taková „třešnička na dortu“ - ale příjemná třešnička.

Vzhledem k velkému zájmu klientů o tuto exkurzi a omezenému počtu osob, které se mohou exkurze zúčastnit vzhledem k velikosti prostor elektrárny, bude asi potřeba exkurzi zopakovat. Snad bude mít společnost Windkraft pro nás ještě jednou pochopení. A pro tentokrát moc děkujeme.

Fotogalerie

Exkurze do větrné elektrárny v Banticích pro klienty TyfloCentra ve Znojmě, 16. 6. 2009

Zpět na stránky regionálního pracoviště ve Znojmě


Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ