logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...Výlet do vily Tugendhat 21. 11. 2008

Dostala se k nám informace o chystané rekonstrukci vily Tugendhat, která se nachází v Brně – Černých Polích. A tak jsme neváhali a 21. listopadu 2008 jsme se vydali na výlet. Do Brna jsme jeli autobusem a dále po městě jsme se pohybovali tramvajemi, což některým z nás přineslo nové zkušenosti a zážitky.

Po příjezdu na brněnské autobusové nádraží jsme se po drobných komplikacích (jednomu z nás se zasekla slepecká hůlka v koleji) dostali zastávku tramvaje číslo 5. U dětské nemocnice na nás už čekali výletníci z Břeclavi a Vyškova. Všichni společně jsme se vydali k vile – celkem 11 klientů TyfloCentra se svými průvodci. Zde se nás ujal velice příjemný mladý průvodce a následovala asi hodinu a půl dlouhá prohlídka plná zajímavých informací. Dověděli jsme se mnoho o původních majitelích vily, o jejich židovském původu a o tom, že své nové rodinné sídlo obývali jen 8 let, o staviteli vily, o technických detailech a parametrech vily samotné. Každý se ve výkladu našel to své. Mnohé vystavené exponáty nám bylo umožněno prohlédnout si hapticky. Zaujalo hlavně stahovací velkoformátové okno a onyxová stěna, která přežila válku jen díky tomu, že byla dodatečně obezděna. Nebylo možné přehlídnout ani velmi promyšlené propojení interiéru a exteriéru celé stavby. Naši klienti si také mohli vyzkoušet, jak se sedí v designových křeslech v interiéru.

Po prohlídce vily nám velmi vstřícný personál umožnil vstup do zahrady, kde jsme udělali několik nezbytných fotografií, aby byl náš výlet řádně zdokumentován.

Závěrem naše kroky směřovaly přes město do kavárny Práh, kde jsme se opět setkali s příjemnou obsluhou. Sdělovali jsme si své dojmy ze společného dopoledne i celého výletu a u toho jsme popíjeli výbornou kávu a pojídali dobroty, protože nám pořádně vyhládlo. V kavárně jsme se rozloučili s kamarády z Vyškova a Břeclavi a zamířili jsme všichni autobusy směrem k domovům. Kromě pěkného odpoledne máme další zkušenost s pohybem a orientací ve velkém městě a jsme o kousek blíž samostatnosti.

Napsala a vyfotila Leila Chadalíková, dobrovolnice znojemské pobočky brněnského TyfloCentra

Fotogalerie

Výlet do vily Tugendhat 21. 11. 2008

Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ