logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...Plavba po Vranovské přehradě a návštěva hradu Bítov pro klienty znojemského TyfloCentra, 25. 8. 2009

Sluší se uzavřít prázdniny něčím neobyčejným a zajímavým. Nabídli jsme proto našim klientům na konci srpna výlet lodí po Vranovské přehradě spojený s prohlídkou hradu Bítova.

Při organizaci tohoto výletu jsme se setkali s pochopením i u soukromé dopravní společnosti, která vranovskou plavbu provozuje a mohli jsme tak našim klientům umožnit výlet za přijatelnou cenu.

Více o lodní dopravě na Vranovské přehradě.

Naše cesta začala na přístavišti Vranovské pláže, kde jsme se nalodili a odkud jsme pak pluli dvě a půl hodiny na hrad Bítov. Loď cestou několikrát zastavovala, cestující vystupovali a nastupovali. Dopravní loď přece jen není u nás až tak obvyklým prostředkem pro cestování, proto byly zastávky zajímavým zpestřením cesty. Krásy lesů, které Vranovskou přehradu obklopují, jsme se po celou dobu snažili našim klientům co nejvěrněji popisovat. Bylo krásné slunečné počasí a nálada na lodi byla vynikající. Vychutnávali jsme si pohupování lodi na vlnách i příjemný šum lodí rozrážených vln.

Loď jsme opustili na zastávce pod hradem Bítovem a velmi strmou cestou jsme vystoupali až nahoru k hradu. Pohodlná obuv byly v tomto případě nezbytností.

Během pobytu na hradě jsme si prošli interiér Bítova a poslechli si výklad průvodkyně. Na nádvoří hradu jsme navštívili obchod se suvenýry a chvíli jsme si odpočali v příjemném stínu pod starobylými stromy. Závěrem jsem navštívili ještě hradní věž, ve které je nainstalovaná mučírna. Všechny zde vystavené předměty bylo možné zkoumat i hmatem, proto se nám tato expozice jevila jako vhodná pro naše nevidomé a slabozraké klienty.

Cesta zpět k lodi byla opět náročná a od rána se její stav nijak nezlepšil. Zvládli jsme ji ale na výbornou.

Lodí jsme se pak přepravili zpět až na Vranovskou pláž a zakončili jsme náš výlet výbornou zmrzlinou.

Fotogalerie

Plavba po Vranovské přehradě a návštěva hradu Bítov, 25. 8. 2009, Znojmo

Zpět na stránky regionálního pracoviště ve Znojmě


Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ