logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...Výlet do Kroměříže 24. 6. 2008

Dne 24. června 2008 se uskutečnil pod patronátem vyškovského pracoviště brněnského TyfloCentra výlet do Kroměříže.

Jelikož je Kroměříž bohatá na kulturní památky, o zajímavý program nebyla nouze. Počasí nám přálo, a tak jsme se vydali do vyhlášené Květné zahrady. Zde jsme si prošli skvostně architektonicky řešený labyrint v renesančním stylu stezek mezi vzácnými, více či méně vzrostlými, dřevinami a dokonale upravenými květinovými záhony s velmi pestrou paletou okrasných květin.

Dále jsme pokračovali v naší okružní cestě po Kroměříži na místní, svou krásou a bohatým itinerářem, vyhlášený zámek, který je mimo jiné i zapsaný na seznam kulturních památek UNESCO. Zážitek z prohlídky byl opravdu bohatý pro všechny zúčastněné, neboť se nás ujala velmi schopná průvodkyně a jednotlivé interiéry dopodrobna popsala. Podrobný výklad byl navíc podpořen i možností některé předměty si prohlédnout rukama. Určitě si umíte představit, jaký pocit ve Vás vyvolá kontakt s předmětem s několika setletou historií.

Na závěr našeho putování jsme navštívili Podzámeckou zahradu, v níž roste velké množství vzácných stromů a keřů. Navíc je zahrada doplněna i o malou zoologickou zahradu. Pro místní obyvatele i pro turisty slouží toto místo k procházkám, relaxaci či k vybraným sportovním aktivitám.

Všichni zúčastnění jsme se shodli na tom, že výlet do historie se vydařil, a protože jsme stačili navštívit jen část toho, co Kroměříž nabízí, tak se již nyní připravuje další návštěva tohoto malebného města s bohatou historií.

Fotogalerie

Výlet do Kroměříže 24. 6. 2008

Zpět na stránky regionálního pracoviště ve Vyškově


Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ