logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...Exkurze do výrobny svíček ve Vyškově, 20. 1. 2009

V úterý 20. ledna 2009 se klienti z vyškovského TyfloCentra vydali na další z celé řady pořádaných exkurzí. Tentokrát jsme se byli podívat v malé místní výrobně svíček.

Nejenom, že se nám od majitele firmy pana Břetislava Gregora a jeho paní dostalo vyčerpávajícího výkladu o samotném postupu výroby svíček, dozvěděli jsme se také mnohé o historii tohoto řemesla a jeho vývoji od dob starověku až do současnosti.

Dále nám pan Gregor popsal různé pomůcky, kterých využívá při své práci. Výklad byl pro jasnější představu podpořen zapůjčením různých forem používaných při výrobě svíček. Ruční výroba je také zajímavá svou rozmanitostí dle fantazie výrobce samotného. Byly nám předvedeny výrobky z parafínu, s jakými se běžně v obchodní síti nepotkáte. Roztomilé byly například svíčky ve tvaru tří opic, velké svíce ozdobené reliéfní skautskou lilií nebo obří jablko. Všechny svíčky jsme si samozřejmě mohli prohlédnout i hmatem.

Zajímavý nápad měla paní Gregorová, která pro své přátele a pro potěšení vyrábí svíčky s překvapením. Taková svíčka s překvapením v sobě skrývá například keramickou miniaturu a po odhoření svíčky je drobnost odhalena.

Abychom nezůstali jen u teorie, umožnily nám manželé Gregorovi prakticky si vyzkoušet práci s teplým parafínem, a my zjistili, že z vosku se dají vyrábět nejen svíčky, ale i různé vykrajované ozdoby použitelné na vánoční nebo velikonoční výzdobu.

Bylo to velmi příjemně strávené odpoledne a díky manželům Gregorovým a jejich vstřícnému přístupu jsme si odnášeli zajímavé poznatky a nové zkušenosti.

Fotogalerie

Exkurze do výrobny svíček ve Vyškově, 20. 1. 2009

Zpět na stránky regionálního pracoviště ve Vyškově.


Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ