logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...Výstava betlémů ve Znojmě, 6. 1. 2009

Teprve začátkem ledna 2009 přišla do Znojma zima. Sněží a mrzne, po ulicích se špatně chodí. A právě špatné počasí způsobilo, že na výstavu betlémů, kterou jsme navštívili 6. 1. 2009, nás šla jen malá skupinka. Ale ten, kdo i přes nepřízeň počasí přišel, určitě nelitoval. Celkem jsme měli možnost vidět cca 200 betlémů. Většinu z nich bylo možné prohlédnout si i hapticky.

Celou výstavou nás zasvěceně provázel její organizátor a zároveň člen revizní komise Českého sdružení přátel betlémů, pan Antonín Valena. Od něj jsme se dověděli mnohé zajímavosti, např. to, že u nás, ve Znojmě, jsou 4 členové Českého sdružení přátel betlémů (v České republice je jich asi 700). Dověděli jsme se také o autorech betlémů, o charakteristických znacích betlémů z jednotlivých oblastí ČR. Pan Valena je nadšeným sběratelem betlémů a má o nich opravdu encyklopedické znalosti. Mnohé z betlémů jsou v jeho vlastnictví, další mívá na výstavu zapůjčené. Zajímavostí také je, že jeden z vystavených betlémů vyrobil a na výstavu zapůjčil náš klient, pan Tesař z Domova důchodců Božice. Je obdivuhodné, že i se svým zrakovým handicapem dokáže pečlivě vystřihnout, vyřezat a nalepit tak složité postavičky!

Celá expozice je doplněná ještě velkým množstvím pohlednic s vánoční a novoroční tématikou ze všech koutů světa. Na závěr hodinové prohlídky věnoval pan Valena jeden Betlém znojemskému pracovišti TyfloCentra Brno. A tak máme do příští výstavy co dělat, abychom Betlém správně vystřihli a sestavili.

Fotogalerie

Výstava betlémů ve Znojmě, 6. 1. 2009

Zpět na stránky regionálního pracoviště ve Znojmě


Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ