logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...Zlomeniny a jejich ošetření – beseda o první pomoci ve Znojmě, 23. 6. 2009

S blížícím se létem, dobou dovolených, intenzivního sportování a cestování se právě první pomoc při zlomeninách zdála být tím nejlepším tématem pro červnovou besedu.

Co jsme probírali teoreticky

Aby si naši klienti udělali správnou představu o první pomoci při zlomeninách, pohmožděninách a podvrtnutích, rozdělili jsme si nejdříve celou kapitolu na více částí. Věnovali jsme se:

Praktický nácvik první pomoci

Teorie by pro nevidomé a slabozraké klienty prakticky neměla smysl, kdyby nebyla možnost si získané vědomosti procvičit v praxi. Proto je na našich besedách o první pomoci vždy největší čas věnován právě praktickému nácviku.

Klienti si mohli vyzkoušet ošetřit zlomenou horní končetinu šátkovým závěsem (malým i velkým), zkusili si několika improvizovanými způsoby znehybnit i dolní končetinu (stočená deka, pevná rovná a měkce obalená tyč, zpevnění pomocí zdravé končetiny).

Nevynechali jsme ani obvazovou techniku – zpevnění podvrtnutého kotníku či kolena se může hodit každému prakticky kdykoliv a kdekoliv. Klienti si vyzkoušeli velmi praktický rozbíhavý a sbíhavý obvaz kolene a kotníku, někteří se postili i do obvazu klasového.

Na závěr klienti mohli vyzkoušet práci s vakuovými dlahami, které jsou velmi vhodné pro naše klienty a jejich pořízení již není tak finančně náročné, jak bývalo dřív. A vybaveni praktickými i teoretickými vědomostmi můžeme vyrazit směle vstříc prázdninovým radovánkám. Na další besedě o poskytování první pomoci se sejdeme ve Znojmě 29. 9. 2009 a bude na téma „Infarkt a první pomoc při něm“.

Fotogalerie

První pomoc - zlomeniny, Znojmo, 23. 6. 2009

Zpět na stránky regionálního pracoviště ve Znojmě


Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ