logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...Zvuková střelba – Znojemsko 2009

Od 23. března 2009 do 15. dubna 2009 mají klienti ve Znojmě a Moravském Krumlově možnost vyzkoušet si na regionálních pracovištích simulovanou zvukovou střelbu. Střílí se na ozvučený terč laserovou pistolí. Pistole je stejně velká a těžká jako běžná pistole, kterou používají například policisté. Střelce navádí zvuk, který mění svou výšku podle vzdálenosti paprsku od středu terče. Při výstřelu je pak potřeba udržet zbraň i při v klidu a nepohnout s ní, jinak se celé míření mine účinkem.

Ačkoliv vypadá zvuková střelba na první pohled docela jednoduše, po vyzkoušení každý uzná, že až tak snadné to není. Zvuková střelba výborně rozvíjí sluchové vnímání, které je pro prostorovou orientaci našich klientů prakticky nejdůležitějším smyslem. Při prvním míření navede asistent nevidomého na střed terče, aby si střelec uvědomil, jaký zvuk ho vlastně signalizuje. Všechny výstřely se zobrazují na obrazovce PC a zároveň jsou komentovány slovně. Střelec se tak dovídá ihned po výstřelu, kam střelil (bodové umístění výstřelu i pozici - např. čtyřka na sedmičce znamená, že má 4 body a střelil do pozice, kde je na ciferníku hodin umístěna 7). Po 10 výstřelech, které představují jednu sérii, je střelba ukončena a zároveň se střelec doví své celkové skóre. A může se začít s další sérií.

Zvuková střelba je jednou z aktivit, která přitahuje klienty všech věkových kategorií, muže i ženy. A dá se v ní i závodit.

Fotogalerie

Zvuková střelba, Znojemsko 2009

Zpět na stránky regionálního pracoviště ve Znojmě


Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ