Knižní klub

Knižní klub se nám rozrůstá o nové členy, které vždy rádi uvítáme. Každé setkání začínáme poetickou částí. Příspěvky jsou často laděny humorně, máme prostě legraci rádi. Naši znalci poezie přinesou několik ukázek, a to buď oblíbenou báseň, nebo vlastní originální text. Přečtené texty jsou nám často inspirací k dalším nápadům a novým pohledům na svět. 

Shakespearovská inspirace

Stalo se nám na jednom setkání, jehož tématem byl odborný rozbor Shakespearova díla, že se nechala celá skupinka strhnout a vytvořila originální básnické dílko nazvané: Síci, či nesíci? Určitě v něm najdete hodně podobností s Hamletovou otázkou „být, či nebýt“. Téma sekání trávníku bylo uchopeno vskutku odpovědně a s uměleckou grácií. Shakespeare je zkrátka věčnou inspirací.

Síci, či nesíci, toť otázka.
Tráva to vyžaduje, či nikoliv?
Je lépe zahradu nechat zarůst, 
neb na krátko ji pokosit?
S travexem si zařádit,
či zalívat a hnojit,
a zeleným trávníkem se kojit?
Je lépe s trávou zatočit,
neb nadosmrti otročit?

Rýt či nerýt do země, 
či do člověka?
Neb na práci se vykašlat a sledovat,
jak příroda sama umí čarovat?

Oblibu získalo i brouzdání brněnským hantecem, doplněné o dobové zvukové ukázky v podání Bolka Polívky, Franty Kocourka a dalších našich „borců“. 

Návštevy v Klubu

V únoru k nám zavítal pan Maršálek, který je autorem několika útlých knížek o životě kolem sebe. Okořeňuje je humorem a doplňuje citlivostí. Dozvěděli jsme se, jak vypadá život spisovatele a milovníka pejsků. 
Kromě básní bychom se chtěli pokusit psát i kraťoučké příběhy. Zkusíme začít pohádkou. Přijde za námi odvážná dívka, mohla by nás inspirovat, protože ráda vymýšlí právě pohádky. Pokud byste se chtěli přidat, nebo si jen poslechnout nápady ostatních, přijďte; jste vřele vítáni. Jsem zvědavá, jak naše pokusy dopadnou. Určitě u toho bude hodně zábavy a dozvíme se zase něco nového o sobě. Třeba, že nikdy není pozdě začít s něčím novým… 

Napsala: Regina Holíková