Online aktivity

Momentálně vás stále ještě nemůžeme přivítat u nás na Chaloupkově 7, máme pro vás ale alternativní nabídku aktivit - můžeme se společně setkat online (nemusíte se bát žádných složitostí, vysvětlení a návod k připojení najdete dále v článku), od středy 9. 12. si můžete na stránkách aktivizace stáhnout audionahrávky cvičení (podrobnosti níže) a máme pro vás i další aktivity, které najdete níže.

Online aktivity s pracovníky

Pro naše online setkání potřebujete počítač, připojení k internetu, mikrofon a repráčky nebo sluchátka (notebooky mají mikrofon i reproduktor zabudovaný). Pokud nemáte mikrofon, nevadí, také to zvládneme, jen vás neuslyšíme. Sejdeme se přes Google Meet, což je aplikace, která umožňuje setkání více lidí přes internet. Nemusíte se obávat žádných složitostí, dále naleznete návod, jak se připojit, a kdybyste si přece jen nevěděli rady, tak nám zavolejte a spolu to vyřešíme.

 

  • Abyste se mohli připojit k naší schůzce přes Google Meet, je potřeba, abyste měli na Googlu založený e-mail, tedy „gmail“. Pokud ho nemáte, tak si ho zaregistrujte, je to snadné. Na adrese www.google.cz vpravo nahoře je možnost kliknout na Gmail, kde vás to navede k registraci.
  • Dalším krokem je napsat nebo zavolat naší pracovnici Markétě Kristlové (kontakt níže), o jaké setkání máte zájem. Ona vám poté dostatečně dopředu zašle na Váš email odkaz se setkáním.
  • Odkaz si před danou schůzkou rozkliknete, otevře se vám v novém okně, kde vás to vyzve k přihlášení k gmailu, pokud přihlášení nebudete; pokud jste už přihlášení, udělá se to automaticky.
  • Dále povolíte přístup k webkameře (vyskočí okénko, kde kliknete na tlačítko „povolit“) a mikrofonu, pokud máte – notebooky mají mikrofon zabudovaný (a většina z nich má i webkameru) a už se jen přihlásíte ke schůzce.

Na všechny aktivity se, prosíme, hlaste Markétě Kristlové alespoň den dopředu (kristlova@tyflocentrumbrno.cz, 774 715 097). Děkujeme.

Pokud byste si chtěli vyzkoušet připojení dříve než na samotném setkání, ozvěte se též kolegyni Kristlové klidně více dní dopředu a ona s vámi online hovor vyzkouší.

Nabídka online aktivit:

Povídání o životě s covidem

Při našem prvním online setkání si budeme povídat o tom, jak všichni a přitom každý zvlášť prožíváme současnou dobu covidovou. Zajímá nás, co děláte, jak se máte. My vám zase můžeme povědět, jak probíhalo stěhování TCB, jak vypadají nové prostory. Setkání proběhne ve čtvrtek 10. 12. od 14 hodin s Reginou a Markétou.

Naladění se na Vánoce

Ve druhém online setkání si budeme povídat o adventu, Vánocích, starých zvycích, které nás dodnes provázejí, a o tom, jak toto období prožíváme letos. Setkání proběhne v úterý 15. 12. od 14 hodin s Markétou a Reginou.

Povídání o cestování

Ve středu 6. 1. od 14 hodin se budete moci zase potkat s Lukášem na jeho oblíbených cestovatelských besedách. Tentokráte o nejzajímavějších zážitcích, které ho na cestách potkaly. Také vám doporučí vybrané cestovatelské dokumenty. Více informací níže.

Knižní klub

I v knižním klubu po Novém roce budeme pokračovat. Kromě jiného si popovídáme i o tom, co nám přes Vánoce doplnilo naše knihovničky a audiotéky. V klubu se s vámi sejde, jako již tradičně, Regina v pondělí 11. 1. od 14 hodin.

Je možné, že se v lednu již budeme moci potkat osobně, ale zatím vám to nemůžeme slíbit. Proto i lednové aktivity zatím nabízíme v online provedení. Kdyby se situace změnila, dáme vám určitě dopředu vědět, že se akce konají u nás v TCB. S tím se ale také bude pravděpodobně pojit omezení počtu osob na jednu aktivitu.

Cvičení

Mnozí z vás se pravidelně účastnili našich cvičení se Zlatou, Evou a Reginou. Připravili jsme pro vás alternativní lekce a to tak, že jsme pro vás nahráli audionahrávky různých cvičení. Nahrávky budou buď ke stažení na webu, nebo je na vyžádání můžeme poslat poštou na CD. Pokud budete mít o CD zájem, kontaktujte Markétu Kristlovou (774 715 097).

Zatím pro vás máme nachystáno: cvičení vleže, cvičení na židlích, relaxační cvičení, cvičení očí, cvičení na míčích a s overbally, cvičení na aktivaci kloubů.

Příběh k dokončení

Pro vás všechny, kdo milujete příběhy, máme nabídku následující aktivity. Zlata Zumrová pro vás vymyslela začátek příběhu (viz níže), který můžete libovolně dokončit. Svoje literární dílka nám můžete poslat na e-mail Regině Holíkové (holikova@tyflocentrumbrno.cz) nebo jí zavolat a nadiktovat (774 715 108). Následně můžeme vaše příběhy otisknout v Chaloupce. 😊

Téměř vánoční příběh

Malá Amálka se v polovině prosince vydala na procházku do zasněženého lesa. Neměla to z domu daleko, protože jejich domek stál až na konci vesnice, na hranici starého smrkového lesa. Sledovala stopy zvířátek a postupně se dostávala nevědomky čím dál hlouběji, až do samotného srdce lesa. Tu v dálce zahlédla slabé světélko. Uvědomila si, jak se setmělo, že by se už měla asi vrátit k mamince. Ale byla moc zvědavá, co to tam v lese může svítit, tak šla pořád dál. Světlo ji dovedlo až k mýtině, zarostlé nízkými keři, kterými se Amálka prodrala a tam…. (to už je na vás 😊)

Sudoku

Následující sudoku (ke stažení viz níže) jsme si vypůjčili z konference Vis-imp. Tak příjemné luštění! 😊
Potřebujete pomoci s vyřešením, nebo si chcete zkontrolovat, že jste hlavolam vyřešili správně? Ozvěte se Regině Holíkové (774 715 108).

Ke stažení: txt (textová varianta) | pdf nebo doc (varianta v tabulce k vytištění)