Plán aktivit na měsíc srpen

Na druhý měsíc prázdnin jsme pro vás ve službě Sociální aktivizace připravili kopec zajímavých aktivit, na které se můžete těšit. Plán aktivit si můžete stáhnout na našich stránkách. Výběr těch nejlepších najdete níže.

Pétanque

Několikrát za měsíc se sejdeme v parku na Slovanském náměstí, abychom trénovali na turnaj Pétanque Open TyfloCentrum 2020, který se bude konat 21. září. Sejdeme se pokaždé na zastávkách Slovanské náměstí (v obou směrech) a do praku půjdeme spolu. 
Termíny: 

  • 6. srpna od 9:30 do 11:30
  • 3., 17., 20., 24., 27. a 31. srpna od 14:00 do 16:00

Paměťolamy

Již tradičně procvičíme své mozkové závity. Paměťolamy jsou určeny především těm z vás, kdo chcete pracovat s pamětí a utužovat ji a celkově povzbudit své kognitivní funkce.
Paměťolamy jsou naplánovány na 6. srpna od 13:00 do 14:30.

Z hradu Veveří do Veverské Bítýšky

Vydáme se po červené turistické značce od hradu kolem Brněnské přehrady. Půjdeme po zpevněné lesní cestě, která patří mezi náročnější. Trasa je dlouhá cca 5 km. Sejdeme se v 9:00 na zastávce Zoologická zahrada, odkud společně vykročíme vstříc letní přírodě. Vycházka se uskuteční 7. srpna.

Botanická zahrada

12. srpna vyrazíme na komentovanou prohlídku botanické zahrady s pracovnicí Masarykovy univerzity. Sejdeme se ve 13:30 u vrátnice Botanické zahrady (z ul. Kotlářská). Součástí prohlídky budou i vodní nádrže a romantická zákoutí a samostatná výstava „Sochy mezi květy“ – práce studentů Fakulty výtvarných umění VUT Brno v životní velikosti.

Cestovatelská beseda - Paříž

Tentokrát se v naší již tradiční sérii cestovatelských besed podíváme do Paříže, města s ikonickou Eiffelovou věží, romantickými uličkami a pouličními umělci. Ulicemi "města lásky" nás virtuálně provede Lukáš Musil, a to v pátek 21. srpna od 10 hodin.

Těšíme se na vaši návštěvu v TyfloCentru Brno!