logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...Tančírny v roce 2009

V roce 2009 opět obujeme taneční boty a protancujeme několik úterních podvečerů s dobrovolníky, kteří nám opět o něco více přiblíží taneční umění. Pro absolventy tanečních podvečerů minulého ročníku budou probíhat tzv. tančírny. Náplní těchto večerů bude více volného tancování a užívání tohoto elegantního pohybu a z části i pilování správného technického provedení tanečních figur, jednotlivých kroků, správného vnímání rytmu a souladu pohybu s hudbou. Vedle toho si účastníci rozšíří i své dosavadní znalosti o nové figury již známých tanců.

Účastníci se mohou opět těšit na ladné figury waltzu, vášeň tanga, rychlost quickstepu, valčík, ze kterého se bude točit hlava, zamilovanou rumbu, svádivou čaču nebo temperamentní jive.

Vedení jednotlivých lekcí tentokrát vezmou pevně do rukou dva naši věrní dobrovolníci – tanečníci tělem i duší – Mira Fiala, který pomáhá jako dobrovolník již od roku 2006 a Tom Juřička, který se zapojil v minulém roce a stal se nezbytnou a velmi cennou posilou dobrovolnického týmu. Oba mají zkušenosti se závodním tancem a to je pro nás bezpochyby velkým přínosem. Velmi si ceníme, že bez jakéhokoli nároku na odměnu předávají svoji energii, nadšení, čas a znalosti lidem, kteří je tak mohou sdílet také.

V letošním roce se přidají další dobrovolníci, kteří se účastnili tanečních i v minulých letech. K nim přibudou ti, které zaujal letáček, vyvěšený na fakultách vysokých škol v Brně.

Opět využijeme prostory společenského střediska Sýpka v Medlánkách, které nám pronajímá ÚMČ Medlánky (starostka Mgr. Alena Valentová).

Čtvrtý ročník Tanečních podvečerů pro zrakově postižené se rozběhne na konci února. Předtím ještě obvyklá porada dobrovolníků, předání důležitých informací, společná domluva na průběhu a pak už se snad protančíme až k závěrečnému letnímu plesu:-).


Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ